Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Podpora imunity + ledvin (hematurie, proteinurie) - byliny, bylinky léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 365x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně přípravků podporující imunitu a správnou činnost ledvin.

Potýkám se s problémy proteinúrie (do 0,5 g/den) s přítomnou mikroskopickou hematurií, která dominuje.

Čeká mě nasazení ACE (inhibitoru angiotenzin konvertujícího enzymu). Na základě několika nefrologických vyšetření a názoru vyšetřující doktorky to vypadá na IgA nefropatii.

Abych to ucelil, tak má mikroskopická hematurie mi byla zajištěna asi v půlce září. Ta se následně po prodělaném covidu minimálně okometricky nezměnila. Bohužel asi měsíc na to jsem se na služební cestě chytl chřipku (prokázána v Prostějovské nemocnici) s horším průběhem. Měl jsem vyšší teploty (okolo 39.st.), vyšší CRP (36) a zároveň s tím i masivní hematurii (moč měla barvu kofoly). Ta po nasazení Exacyl 500 mg po týdnu ustoupila a opět šlo o mikroskopickou hematurii, která nebyla pozorovatelná okem. Poslední odběry krve, které se uskutečnily 9.1. prokázaly mírnou anémii. Na základě imunologie nelze stanovit příčinu nemoci.

Přeji Vám hezký den a těším se na Vaši reakci.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Z pohledu tradiční čínské medicíny jsou to právě virová onemocnění, která hodně zatěžují ledviny (na poměrně složitém principu) a COVID je onemocnění, kdy si ledviny opravdu "hrábnou na dno." I proto lidé, kteří mají slabé ledviny (z pohledu TČM slabou tzv. "esenci ledvin") bohužel na toto onemocnění umírají. Častokrát také po covidu začínají lidem vypadávat vlasy, což je opět následek oslabených ledvin (za kvalitu vlasů z pohledu TČM odpovídají játra, za množství a padání pak ledviny). Dá se říci, že když je na tom tělo bídně, tak první čeho se začne zbavovat a co nechce vyživovat jsou vlasy. Má to i svou logiku. U Vás se virové infekce (COVID a chřipka) na ledvinách podepsaly takto.

Na proteinurii a mikrohematurii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JESTŘÁBNÍK CHLUPÁČEK kvetoucí nať, SVÍZEL PŘÍTULA nať, TRUBKOVEC TYČINKOVITÝ list, CELÍK ZLATOBÝL kvetoucí nať a BŘÍZA brzce jarní list.

Dále doporučuji vylepšený Jančův ledvinový čaj k šetrnému prolévání ledvin (cílem není vypít "hektolitry" čaje /tím byste ledviny přetížil a ublížil jim/, tzn. spíše střídmě prolévat ledviny - řádově decilitry).

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měl zájem o bylinnou tinkturu a vylepšený Jančův ledvinový čaj na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Poznámka na okraj: Co se týče léčivých rostlin, čaje VE VĚTŠÍCH OBJEMECH nedoporučuji. Mají hodně vody a to může selhávající ledviny velmi zatěžovat. Určitě doporučuji spíše tinkturu. Co se týče objemu přijatých tekutin, v tomto případě lze akceptovat doporučení západních lékařů.

Pokud byste měl v budoucnu větší hematurii, napište mi opět do poradny http://www.BylPor.cz - napsal bych Vám, které léčivé rostliny na hematurii velmi dobře fungují (mám tuto diagnózu již vyzkoušenou na některých pacientech). Lze ale předpokládat, že tinktura na problémy s ledvinami by Vám postupně zcela vyřešila i mikrohematurii, o které nyní píšete.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.