bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Podpora otěhotnění - kontryhel?

1 odpověď
(stránka otevřena 607x)

Dotaz:

Dobrý večer, již nějaký čas se snažíme o miminko a chtěla jsem se zeptat, jak často pít čaj z kontryhele pro podporu otěhotnění. Kolikrát denně, celý měsíc nebo jen do ovulace a zda přestat, jakmile dojde k početí? Má nějaké negativní účinky? Případně, jestli jsou vhodné nějaké jiné bylinky? Předem Vám děkuji Andrea

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Doporučuji Vám následující směs:
květ hluchavky, řebříček, truskavec, šípek, jitrocel, mateřídouška, čekanka, dobromysl, heřmánek - vše stejným dílem.
Do 3 dcl studené vody přidáme hrst směsi. Necháme přejít varem, odstavíme a luhujeme 30 minut.
Pijte 2x denně, nejlépe nalačno. Doporučuji užívat dva měsíce, poté měsíc pauza a opět 2 měsíce užívat. Takto lze pokračovat do otěhotnění. U někoho bylinky zaberou rychle (1 - 2 kúry), jindy tělu trvá déle, než se srovná. Pokud je problém s otěhotněním dlouhodobý, může být problém mechanický (např. slepený vejcovod) a je nutné dovyšetření nebo i léčba na gynekologii.
Co se týče kontryhele, máte pravdu, že je kontryhel univerzální ženskou bylinkou a používá se jak na podporu otěhotnění, tak při silné menstruaci, dále i v těhotenství pro udržení plodu a také po porodu pro dezinfekci porodních cest a snadnější zavinutí dělohy.
Doporučuji dát kontryhel do směsi - tzv. čaj plodnosti - směs ze 100g třezalky, 100g kopřivy, 100g kontryhele, 50g hluchavky, 30g měsíčku, 20g řebříčku.
Polovina lžíce se spaří v 1/4l vody, nechá se 10 min. odstát. Pije se 3x denně KROMĚ MENSTRUACE. Pijeme po dobu 2 měsíců a pak si dáváme 1 měsíc pauzu.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.