Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Podpora otěhotnění - kontryhel?

1 odpověď
(stránka otevřena 1280x)

Dotaz:

Dobrý večer, již nějaký čas se snažíme o miminko a chtěla jsem se zeptat, jak často pít čaj z kontryhele pro podporu otěhotnění. Kolikrát denně, celý měsíc nebo jen do ovulace a zda přestat, jakmile dojde k početí? Má nějaké negativní účinky? Případně, jestli jsou vhodné nějaké jiné bylinky? Předem Vám děkuji Andrea
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Doporučuji Vám následující směs:
květ hluchavky, řebříček, truskavec, šípek, jitrocel, mateřídouška, čekanka, dobromysl, heřmánek - vše stejným dílem.
Do 3 dcl studené vody přidáme hrst směsi. Necháme přejít varem, odstavíme a luhujeme 30 minut.
Pijte 2x denně, nejlépe nalačno. Doporučuji užívat dva měsíce, poté měsíc pauza a opět 2 měsíce užívat. Takto lze pokračovat do otěhotnění. U někoho bylinky zaberou rychle (1 - 2 kúry), jindy tělu trvá déle, než se srovná. Pokud je problém s otěhotněním dlouhodobý, může být problém mechanický (např. slepený vejcovod) a je nutné dovyšetření nebo i léčba na gynekologii.
Co se týče kontryhele, máte pravdu, že je kontryhel univerzální ženskou bylinkou a používá se jak na podporu otěhotnění, tak při silné menstruaci, dále i v těhotenství pro udržení plodu a také po porodu pro dezinfekci porodních cest a snadnější zavinutí dělohy.
Doporučuji dát kontryhel do směsi - tzv. čaj plodnosti - směs ze 100g třezalky, 100g kopřivy, 100g kontryhele, 50g hluchavky, 30g měsíčku, 20g řebříčku.
Polovina lžíce se spaří v 1/4l vody, nechá se 10 min. odstát. Pije se 3x denně KROMĚ MENSTRUACE. Pijeme po dobu 2 měsíců a pak si dáváme 1 měsíc pauzu.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.