Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Polycystické vaječníky, PCOS - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 320x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
Jsem žena v produktivním věku (29) a na pravidelné gyn prohlídce jsem dostala diagnózu jménem polycystické vaječníky. Do nedávna léčené klasickou léčbou. Po vysazení, se ale problém (bez ovulace, dlouhý cyklus až 50 dní) vrací. Takže jsem se dala na voňavou cestu bylinkami. Ochotná paní v obchodě mi poradila kontryhel a k tomu kapky z maliníku. K tomu všemu magnesium ve formě soli.
Může být tahle kombinace správná? Nechci se svého ženství a jeho potenciálu vzdát zadarmo.

Děkuji a jsem s pozdravem Kristýna

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Problematika PCOS je velmi komplexní (mnoho věcí souvisí s dalšími věcmi), proto si Vás dovolím požádat, abyste si stáhla a podívala se na tříhodinový webinář o ženském draví, bylinách a stravě, který je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz

Cysty v těle obecně jsou dle tradiční čínské medicíny (TČM) forma stagnace toho, co do těla nepatří a tělo má problém se toho zbavit.

Na cysty vaječníků se mi u žen v praxi osvědčily následující léčivé rostliny (které se mi v praxi velmi osvědčily) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ, KOTVIČNÍK ZEMNÍ, VRBKA ÚZKOLISTÁ, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ, KONTRYHEL OBECNÝ, PUPEČNÍK ASIJSKÝ, MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ, KURKUMA DLOUHÁ a SLZOVKA OBECNÁ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o tinkturu z rostlin, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

V dietetice se na likvidaci cyst vaječníků a prsu velmi osvědčila SLZOVKA. Jde o obilovinu, která se přímo jí. Doporučuji ideálně 1x týdně. Zdravý je i šlem ze slzovky. Ani tomu se nevyhýbejte. Slzovka mimochodem detoikuje plíce, tlusté střevo a slezinu, čímž posiluje orgány, které jsou odpovědné za naši imunitu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.