Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Polyneuropatie - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 279x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
Byla mi zjištěna polyneuropatie DK. Potíže mám cca 3 roky, poslední dobou je to o dost horší. Pálení a brnění chodidel, které je hodně silné. Důvod polyneuropatie nevím, zatím nebyl zjištěnyOdběry krve v pořádku. Užívám Neuromax forte, kyselinu alfalipoovou. Ráda bych radu, co na to, když Neu-pat není. Nechci žádnou chemii, pracuji v lékárně a potřebuji jasně myslet.

Děkuji za odpověď

Hana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na neuropatii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať.
V praxi se mi daří lidem částečně neuropatii touto směsí léčit. Jsoumírnější bolesti a lepší vodivost nervů a to i bez léků typu Neurontin, Gabapentin apod. Tyto léky je možné potom v čase mírně snižovat.

Při výrobě tinktury (pokud si ji budete vyrábět individuálně) doporučuji pupečník asijský a bakopu drobnolistou naložit do tinktury ČERSTVÉ (lze v našich podmínkách poměrně bez problémů pěstovat). Naprosto zásadním způsobem to zvyšuje účinnost tinktury.

A ano, bohužel máte pravdu, tinktura NEU-PAT je aktuálně vyprodaná.
Nevím co Vám ale doporučit, protože tinktura je opravdu "vymazlená" a perfektně fungující. Nechci vymýšlet něco, co nemám vyzkoušené a co nemusí fungovat. Tím chci říci, že "pokud byste měla Ferrari, nejezdila byste v Trabantu." Byť to zní zvláštně, tak jde o zcela analogickou situaci.

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.