Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Polyneuropatie, tinnitus - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 517x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
2016 mi byla diagnostikována polyneuropatie dolních končetin, "neznámého původu" s podezřením na Churgh-Straussův syndrom, protože astma. (Kromě toho ještě tinnitus, nedoslýchavost, počínající šedý zákal: -) )
Jak tak pročítám Vaše stránky (kvalitní) tak jsem se dočetl o pupečníku asijském. Bylo by možno u Vás tinkturu objednat? Případně i něco dalšího k podpoře zlepšení toho neuropatického stavu.
Ten můj neduh je také doprovázen někdy i dost silnými bolestmi. Potlačuji alopatickmi "léky" typu GABA a bohužel i dávkami opioidů.
Lékaři tvrdí, že na potlačení bolesti nic jiného není. Nemáte s něčím zkušenost Vy?
Za případnou odpověď předem moc děkuji.
ing. Zbigniew Czudek
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na neuropatii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať, ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen.
V praxi se mi daří lidem částečně neuropatii touto směsí léčit. Jsou mírnější bolesti a lepší vodivost nervů a to i bez léků typu Neurontin, Gabapentin apod. Tyto léky je možné potom v čase mírně snižovat.
Pupečník asijský a bakopu drobnolistou doporučuji naložit do tinktury čerstvé. Výrazně to zvyšuje účinnost tinktury.

Pokud byste měl zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

___

Na tinnitus, tedy pískání, hučení či šumění v uších doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, GINKGO BILOBA koncoletní list, KOKOTICE ČÍNSKÁ semeno, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ plod.

Směs se v praxi ukázala být jako účinná. Jsou bylinkoví pacienti, kteří udávají úlevu od pískání nebo hučení v uších až o 60%. Bohužel 100% vyléčení není možné. Pokud by se mi to podařilo, dostal bych určitě Nobelovu cenu.

I zde platí, že hotovou směsnou tinkturu z výše uvedených rostlin mám k dispozici a mohu poskytnout (ale samozřejmě můžete tinkturu vyrobit i Vy sám). V případě potřeby se mi, prosím, ozvěte na messengeru http://www.zmfb.cz /> nebo na emailu info@bylinkyprovsechny.cz

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz />
Tinitus a/nebo poruchy sluchu jsou vždy spojené s ledviami (pokud nejde o poškození sluchu vlivem chronického hluku, výbuchu či těžkého zánětu středního ucha), tedy dle tradiční čínské medicíny oslabení elementu Voda. Jak posílit ledviny pomocí léčivých rostlin a také úpravy stravy je uvedeno ve webináři
http://www.WebinarLedviny.cz /> Webinář je velmi zajímavý. Má 3 hodiny a dozvíte se v něm mnoho informací jak posílit ledviny a také jaké jsou další příznaky oslabených ledvin (jde o příznaky, které byste si se slabými ledvinami asi nikdy nespojila). Webinář jsem natočil v roce 2021 s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou.

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na
http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.