Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Polyneuropatie - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 478x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Jsem maminka 6 leté dcery. Je mi 38 let.

Po porodu po 7 týdnech se mi rozjela úporná nespavost. Po asi 1 měsíci nespaní a to doslova jsem úplně skolabovala a navštívila psychiatra a nastoupila na psychoterapie. Dostala jsem antidepresiva a léky na spaní. S tím jsem aspoň 2 hodinky zaspala, i to byla úleva. Samozřejmě jsem neustále byla na internetu a hledala odpovědi. Nejsem člověk, co bere léky jak lentilky a tak jsem se snažila najit i jinou cestu, bylinky, homeopatika, nic nepomohl. Chvíli na to se mi rozjel tinnitus a to jsem si myslela, ze se zblázním a aby toho nebylo málo, začaly mě brnět a cukat v chodidlech. Na šlapkach. Pak i někdy v obličeji a tak různě po těle záškuby. Nejprve mi tvrdily, ze mám poporodni deprese a ze to přejde, ze mám podrážděnou nervovou soustavu. Stav se ale nelepší, přišly 3 lumbalni punkce, několik MR mozku, tím se vyloučila RS, ale na nic jiného se nepřišlo.
Nakonec mě neurolozka poslala na EMG vyšetření a tam mě tak hodinu vyšetřovali jehlami a nakonec mi udělili středně těžkou polyneuropatii-nevědí z čeho. Na vše jsem byla vyšetřena. Napsaly léky, ale já je ze strachu nebrala. Doma jsem měla malé miminko, bylo to tak těžké, únava, že skoro nezvednete ani dítě z postýlky.
Sebrala jsem poslední zbytky sil a řekla si, ze pokud mě pomáhají studené sprchy na nohy, tak nebudu nic brát a nebudu se soustředit na bolest. Chodila jsem hodně s kočárkem, chůze mi vyhovovala, necítila jsem tu palčivou bolest a tak jsem si ulevovala. Večer ledová sprcha na nohy a honem usnout. Takhle jsem to praktikovala a snažila se nesoustredit na bolest, až jsem jednoho dne zjistila, ze to slábne. Bylo to tak slabé, ze jsem to skoro necítila a já byla vděčná. Jenže nastoupila obrovská bolest kloubu a únava. Jako bych mela 100 let. Ráno bylo nejhorší, než se člověk rozjel. V té době jsem s kamarádkou dokončovala nový kadeřnický salon. Se strachem jak to zvládnu. Lékař udělal krevní testy a borelie negativní, ale pozitivní byla chlamidie tracho a pneumonia a mycoplasma. Dále v chronicitě ebw virus a toxoplasmoza. No je toho dost, tak nevím, zda za těmi všemi problémy stojí tohle? Dostala jsem dvakrát antibiotika po 14 dnech. Nějak jsem necítila zlepšení.
Nastoupila jsem do práce a časem to odeznělo. Spala jsem i 6-7 hodin, polyneuropatie byla pryč, bolesti těla také. Byl to zázrak ?. Na problémy jsem zapomněla, během té doby jsme zrekonstruovali dům, cestovali a pracovala jsem a možná až moc. Na jaře tohoto roku jsem se začala cítit psychicky mizerně, asi jsem byla přetažená. Hodně práce, dum, rodina a dcerka byla často nemocná, špatně jsem to nesla. Byla jsem hodně nervózní a podrážděná. No a pak to přišlo. Nohy se vrátily a hlavně práva noha jak v ohni. Zase kolečko u doktora, pozitivní chlamidie znovu. Byla léčba. V té době jsem se seznámila s knihami od MUDr. Vojáčka a snažila se nemoc nějak pochopit, zvolnit v práci atd…. Nějakým zázrakem se to zmírnilo na únosnou mez, byla jsem rada. V půli srpna to bylo tak slabé, ze jsem opravdu mela pocit, ze to odchází, ale to byl omyl. Par dni na to se to rozjelo tak, ze jsem se zhroutila. Pálení, brnění, záškuby…. Nohy jsem mela v ledové vodě, na noc mám gelove pytlíky, které před tím dávám do mrazáku a pak prilozim na nohy, jinak neusnu. Samozřejmě psychika šla do kopru. Snažím se držet před dcerou. Ale stále me pomáhala chůze. Aspoň tak jsem na chvíli zapomněla. Jenže teď posledních 14 dní me ta práva horší noha začala vadit i při chůzi a hlavně stání. Jako by me ze spodu prstů něco tlacilo. Je to nepříjemné a při práci me to vadí. Jsem kadeřnice a OSVČ, tohle si nedokážu představit. Máme hypotéku, no co se mnou bude nevím. Teď jsem na tom tak, ze mám deprese, nedokážu téměř vstát ze zidle, jak moc je mi psychicky špatně. Beru teď na 3 týdny antibiotika doxybene, zase na ty chlamidie. Můžou to zhoršení způsobovat ty léky! Nebo samotné chlamidie? Nechápu, proč to začalo, pak to zmizelo a proč to zase přišlo, nevím co dělat, na nic nepřišli. Připadá mi situace bezvýchodná, ale nedokážu se s tou diagnozou smířit. Když to jednou zmizelo….
Omlouvám se za salodlouhý dopis. Kdyby jste mi mohl poradit, nedokážu si představit takhle fungovat, když je mi teprve 38.
Dekuji Vám za přečtení a kdyby jste mi odepsal, byla bych moc ráda.

Videla jsem ze mate nějaké bylinné kapky, které si mnoho lidí velmi chválí. Budou někdy skladem? Nebo by jste mi doporučil něco jiného?

Mockrát Vám ještě jednou dekuji za případnou odpověď ??

Zuzana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

NESPAVOST PO PORODU
K Vaší poznámce o nespavosti po porodu:
Příčinou nespavosti po porodu nebo při kojení je VYČERPÁNÍ LEDVIN (patří zde i úzkosti a deprese) - prosím podívejte se na režimová opatření, úpravu stravy a na vhodné léčivé rostliny na http://www.WebinarLedviny.cz
Je škoda, že jste se mi tehdy neozvala. Problém je velmi snadno řešitelný, pokud se ví příčina.
Shodou okolností celý nerovvý systém včetně mozku také spadá dle tradiční čínské medicíny pod ledviny (hybatel Voda).
Takže vše bylo tehdy řešitelné.

__

NEUROPATIE:
Na neuropatii a/nebo polyneuropatii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať.
V praxi se mi daří lidem částečně neuropatii touto směsí léčit. Jsoumírnější bolesti a lepší vodivost nervů a to i bez léků typu Neurontin, Gabapentin apod. Tyto léky je možné potom v čase mírně snižovat.

Při výrobě tinktury (pokud si ji budete vyrábět individuálně) doporučuji pupečník asijský a bakopu drobnolistou naložit do tinktury ČERSTVÉ (lze v našich podmínkách poměrně bez problémů pěstovat). Naprosto zásadním způsobem to zvyšuje účinnost tinktury.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Doprovodně doporučuji REFLEXNÍ TERAPII pod vedením odborníka - uvolnění páteře, reflexní body jater, ledvin …

Kombinace s léky (Neurontin, Gabapentin, Keppra ad.) bylinám nevadí.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.