bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Polyp či myom v děloze - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez operace a léků

1 odpověď
(stránka otevřena 292x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

1) 2015 jsem byla na gynekologické operaci na odstranění polypu. Po zákroku mi bylo operujícím lékařem sděleno, že se nejedná o polyp, ale o myom, který prorůstá děložní stěnou ven a nelze tedy odstranit. Odstranili tehdy tedy jen tu vnitřní část v děloze. Před dvěma lety se mi problémy se špiněním mezi cykly vrátily a nyní mám i velmi silné menstruační krvácení a stále špinění mezi cykly a doktorka mě opět posílá na operaci s tím, že se jedná asi o polyp. Dle mého názoru to bude ale asi ten myom a obávám se, že mi budou chtít odebrat celou dělohu. Prosím o radu, zda a jak léčit myom nebo polyp bez operace či odstranění celé dělohy.

2) Nedoporučuješ kvasnice, ale nevím, zda to zahrnuje i pečivo z kváskového chleba (domácí kvásek z vody a žitné mouky) a taky jsem se chtela zeptat na tu stavu z brambor - zda se to da udelat do zasoby nebo nutno kazdy den cerstva a taky tam na dne zustava ten usazeny skrob po odstavneni, ten se ma zamichat a pit taky nebo nechat usadit a vypit jen stavu?

3) A bude prosím ještě na začátku června ta tinktura na myomy?

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

1) Na špinění během menstrauce, silné menstrauční kvrácení (zřejmě z myomu) doporučuji léčivé rostliny, které jsou uvedené ve složení zde:
jmelí, drmek, kmín, pupalka, libeček, pupečník.
Tinktura je velmi účinná, v praxi ověřená.

Na myom dělohy doporučuji léčivé rostliny, které jsou ve složení zde.
černohlávek obecný, drmek obecný, damiána, jetel luční, čekanka obecná, kontryhel obecný, vrbka úzkolistá, rebarbora kadeřavá.

2) Zásaditá šťáva z brambor se pije čistá, sediment se škrobem ne.
Co se týče kvásku a kváskového chleba, doporučuji konzultovat vliv na zdraví s nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou - http://www.ZuzanaSvedova.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.