Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Polyp dělohy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 567x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
chtěla jsem Vás požádat o radu. Mojí známé v důchodovém věku našli polyp dělohy ve velikosti 11mm. Před 5ti lety již měla pod celkovou narkózou odoperovaný polyp velikosti 13mm. Jde o to, že tato paní se další operace kvůli narkóze obává (poslední půl rok po prodělání chřipky jí občas lítá srdíčko). Domluvila se tedy s doktorkou, že půjde za 3 měsíce znovu na kontrolu a podle toho se uvidí.
Našla jsem Vaše rady na polypy dělohy, jen si nejsem jistá vhodností jednotlivých rad. Tato paní má kromě polypu vysoký krevní tlak, hlídá si štítnou žlázu, kvůli žaludečním šťávám nemůže určité potraviny jako jablka, zdravé mouky, víno, atd.
Mě osobně se zdálo přijatelné kombinovat šťávu z brambor například s popíjením čaje z přesličky rolní, nebo pak odvary z kořene Anděliky lékařské. Přesličku rolní jsem dnes nasbírala na myslím si dobrém stanovišti u kolejí mezi chemicky neošetřovanou půdou, jen netuším, zda i sbíraná v tomto čase je stále vhodná díky údajně vyššímu množství kys. křemičité, taktéž brambory mám možnost sehnat od lokálního pěstitele, kořen Anděliky bohužel netuším kde sehnat.
Myslíte si, že by byla vhodná kombinace šťávy z brambor a například čaje z přesličky? V jakém poměru a jak byste dávkoval, nebo byste doporučil jinou variantu léčby když má paní určitě 3 měsíce čas než bude kontrola?
Nebude problém koupit jiné doporučené bylinky, případně čaje, tinktury, jen nevím kde, aby byla co nejlepší kvalita (u Vás jsem bohužel nic takového nenašla)
Děkuji Vám za odpověď a zároveň Vám přeji krásný den podzimní rovnodennosti a samozřejmě i štěstí, zdraví a optimistickou mysl : -).
S pozdravem,
L. A.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Léčba polypů dělohy je poněkud specifická a liší se od klasických doporučení, která zde v bylinkové poradně píšu.

V léčbě se uplatňují plody červené kaliny (lze nasbírat v naší přírodě). Pomačkají se a zalijí medem. Směs se uchovává ve sklenici v chladničce. Užívá se denně ráno na lačno. První týden na špičku čajové lžičky, druhý týden třetinu čajové lžičky, třetí týden půl čajové lžičky, čtvrtý týden jednu čajovou lžičku. Pak měsíc pauzu a poté vše po zpátku (od půl lžičky po špitku lžičky).

Z dalších léčebných možností jsou 2/3 dl (cca. 0,06 l) šťávy z čerstvých brambor půl hodiny před snídaní.
Zastavuje růst polypů a myomů dělohy, mj. má vliv na kvalitu pokožky a pomáhá tlumit chronické ekzémy (na ekzémy se kombinuje s pitím nálevu z kořenu pampelišky lékařské). Chuť šťávy je docela příjemná, mírně nasládlá.
Pije se 3 měsíce každý den.

Večer přelijeme 2 polévkové lžíce přesličky, 1/2 polévkové lžíce drmku a 1/2 polévkové lžíce anděliky 1 litrem studené vody ve smaltovaném hrnci. Necháme vyluhovat pod pokličkou do rána. Ráno mírně ohřejeme na 40 stupňů a necháme 8 minut vyluhovat. Přecedíme přes plátno či umělohmotný cedník. Nesladíme.
Ráno vypijeme sklenku tohoto nálevu (čaje) a zbytek popíjíme termosky po doušcích během dne.
Léčebná kúra těmito třemi léčivými rostlinami trvá 1 měsíc a pak se udělá 1 měsíc pauza.

Po 3 měsících doporučuji ultrazvukovou kontrolu u Vašeho ambulantního gynekologa.

Léčba je poněkud složitější, ale v praxi zabírá a ženy se skutečně polypů dělohy zbavují.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.