bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Polyp dělohy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 63x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
chtěla jsem Vás požádat o radu. Mojí známé v důchodovém věku našli polyp dělohy ve velikosti 11mm. Před 5ti lety již měla pod celkovou narkózou odoperovaný polyp velikosti 13mm. Jde o to, že tato paní se další operace kvůli narkóze obává (poslední půl rok po prodělání chřipky jí občas lítá srdíčko). Domluvila se tedy s doktorkou, že půjde za 3 měsíce znovu na kontrolu a podle toho se uvidí.
Našla jsem Vaše rady na polypy dělohy, jen si nejsem jistá vhodností jednotlivých rad. Tato paní má kromě polypu vysoký krevní tlak, hlídá si štítnou žlázu, kvůli žaludečním šťávám nemůže určité potraviny jako jablka, zdravé mouky, víno, atd.
Mě osobně se zdálo přijatelné kombinovat šťávu z brambor například s popíjením čaje z přesličky rolní, nebo pak odvary z kořene Anděliky lékařské. Přesličku rolní jsem dnes nasbírala na myslím si dobrém stanovišti u kolejí mezi chemicky neošetřovanou půdou, jen netuším, zda i sbíraná v tomto čase je stále vhodná díky údajně vyššímu množství kys. křemičité, taktéž brambory mám možnost sehnat od lokálního pěstitele, kořen Anděliky bohužel netuším kde sehnat.
Myslíte si, že by byla vhodná kombinace šťávy z brambor a například čaje z přesličky? V jakém poměru a jak byste dávkoval, nebo byste doporučil jinou variantu léčby když má paní určitě 3 měsíce čas než bude kontrola?
Nebude problém koupit jiné doporučené bylinky, případně čaje, tinktury, jen nevím kde, aby byla co nejlepší kvalita (u Vás jsem bohužel nic takového nenašla)
Děkuji Vám za odpověď a zároveň Vám přeji krásný den podzimní rovnodennosti a samozřejmě i štěstí, zdraví a optimistickou mysl : -).
S pozdravem,
L. A.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vizte prosím zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/2199-polypy-delohy-byliny-bylinky-lecive-rostliny-lecba-bez-operace-a-leku

S léčbou bramborovou šťávou v kombinaci s přesličkou nemám takové široké zkušenosti a proto doporučuji vyzkoušet.

Přesličku lze sbírat kdykoliv. Nejvíce síly má nicméně na jaře při výšce nati kolem 20-25 cm a světlejší zelené barvě.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.