Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Polyp na hlasivkách - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 651x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
2 roky učím na ZŠ, opakovaně jsem měla dysfonii, několikrát došlo i k úplne ztrátě hlasu. Jsem si vědoma, ze na hlas často “tlačim” a vysvětluji příliš hlasitě.
Od 8/2022 neustále chrapim, není mi příjemné zpívat, někdy i mluvit. V polovina října 2022 mi na foniatrii našli polyp na hlasivkach. Doporučena hlasová hygiena, vyvarovat se některých jídel, pití kávy apod. , inhalace a dostala jsem léky na možnou příčinu z reflexu, který subjektivně nepocituji.

Za měsíc kontrola, pokud polyp nezmizí - operace. Je opravdu mozne, aby za měsíc polyp zmizel? Jaké omezení mohou pomoci, cim dalším mohu cíleně podpořit? (bylinky, tinktury)

Vynechala jsem alkohol, bylinkove čaje (prý vysušuji hlasivky), zkouším kávu.

Dále mám vynechat mléko, cukry…bojím se únavy, vyčerpání a hubnutí, ale jsem ochotna měsíc vydržet, pokud je šance vyhnout se operaci.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na polypy na hlasivkách doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
HULEVNÍK LÉKAŘSKÝ (bylináři považován obecně za tu nejlepší léčivou rostlinu na hlasivky vůbec), ZBĚHOVEC PLAZIVÝ (obecně posiluje hlasivky, vhodný také na chrapot, zánět hrtanu ad.).

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže (ředila by se v poměru 1:3 a kloktala se), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.