Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Polypy dělohy a myomy dělohy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 315x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Dobrý den pane doktore můžete mi prosím poradit tinkturu nebo čaj na polypy v děloze a také na myomy? Děkuju Vám, Helena
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na léčbu děložních polypů doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
SVÍZEL SYŘIŠŤOVÝ kvetoucí nať, KONTRYHEL OBECNÝ nať, VRBKA ÚZKOLISTÁ kvetoucí nať.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Dále si dovoluji doporučit lokální aplikaci čípků s obsahem RAKYTNÍKOVÉHO OLEJE.
Základem pro výrobu čípků může být např. bambucké máslo.

Dále sděluji k diagnostice, etilogii a léčbě následující (po konzultaci s MUDr. Alenou Hamplovou):
Je samozřejmě nutné vyšetření gynekologem (s ohledem na skutečnost, že uvádíte, že máte polypy dělohy, což byste sama těžko oddiagnostikovala předpokládám, že gynekologické vyšetření máte za sebou).
Za polypy se totiž může skrývat adenokarcinom endometria.
Pokud je nález benigní, tak nejčastější příčinou je homonální nerovnováha - tedy estrogenová dominance. V klimakteriu sice produkce estrogenů klesá, ale rychleji klesá progesteron, takže estrogen, pokud funkce vaječníků ještě úplně nevyhasla, převažuje. Tady bych asi podpořila produkci progesteronu, na což je vhodný klidně ten kontryhel, vynikající ja také drmek. Perfektní je také přírodní progesteronový krém vyrobený ze smldince chlupatého - divoký jam.
Čípky s rakytníkovým olejem mohou být dobré. Možná koupele či výplachy pochvy s odvarem z řebříčku a přesličky.
Zcela jistě Vás asi také trápí menorrhagie - na krvácení bych tedy dala protikrvácivé bylinky - třeba kokošku pastuší tobolku, přesličku rolní, krvavec toten, mochnu nátržník nebo řebříček apod.

Určitě Vám doporučuji stáhnout si video na http://www.webinarezlouky.cz , ve kterém právě hodně mluvím o hormonech a jejich hladinách nejen v průběhu cyklu, ale také na začátku a v průběhu klimakteria, tedy v době vyhasínání "vaječníkové aktivity."

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.