Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Polypy žlučníku - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 3694x)

Dotaz:

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Před 5 lety mi byly zjištěny 4 polypy na žlučníku o velikosti 5 mm. Po včerejším sonu bylo nalezeno polypů 10, velikost zůstává stejná. Pan doktor doporučuje žlučník vyndat. Popravdě se mi na operaci moc nechce. Tak bych se ráda zeptala, zda by to šlo řešit bylinkami a jakými. Děkuji

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Polypy žlučníku jsou výrůstky, které pacienta nemusí nikterak obtěžovat, ale mohou být situace, kdy mohou nemocného i ohrozit na životě. I proto je nezbytně nutné primárně se řídit doporučením a pokyny gastroenterologa.
Co se týče léčivých rostlin, na polypy tohoto typu dobře zabírá např. lnice květel - https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/111-lnice-kvetel-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Sbírá se kvetocí nať.
Dále rakytník ve formě rakytníkového oleje, sirupu nebo sušených kuliček.
A poslední rostlina která mne napadá na polypy trávicího traktu je kalisie vonná nebo voňavá (calisia frangnans).
Na okraj podotýkám, že léčivé rostliny lépe zabírají v kombinaci, takže je výhodou z nich třeba vyrobit tinktury a tyto smíchat a užívat.
Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury., ale aktuálně jsem z časových a kapacitích důvodů pozastavil jejich poskytování.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.