Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Pomočování u dětí - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků, lidové léčitelství

1 odpověď
(stránka otevřena 890x)

Dotaz:

Dobrý den.
Mám syna, má 3 roky a stále se pomočuje.
Jsou i na toto nějaké byliny nebo bylinky či babské rady?
Děkuji, Radana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Z pohledu tradiční čínské medicíny pokud dochází k pomočování u větších dětí, je to příznakem oslabeného yinu ledvin. Jaké léčivé rostliny a strava jsou vhodné na posílení yinu (a tím pádem vedou k léčbě nočního pomočování) celkem obsáhle zmiňuji v online přednášce, kterou si můžete stáhnout ve formě videa na adrese http://www.WebinarLedviny.cz

Na enurézu (noční pomočování u dítěte) kromě doporučení ve výše uvedeném videu http://www.WebinarLedviny.cz doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
KARDAMOM plod, KUKUŘICE blizny, ŘEBŘÍČEK nať, MALINÍK list.

Důležitá je aplikace 2 hodiny před spaním. Tinktura vede k polyurii (zvýšené močení před spaním) a děti pak v noci nemají enurézu, protože dojde k masivnímu vyplavení moči ještě před spaním.

Z výše uvedených léčivých rostlin můžete samozřejmě vyrobit kromě tinktury i prostý nálev ("čaj").

Pokud byste přesto měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

U dětí se tinktury kapou do horké vody nebo jiného nápoje o teplotě 90°C a více (kvůli alkoholu).

Od cca. 3 let již tato úprava není nutná (záleží na odvaze rodiče, ale koncentrace lihu v tinkturách je kolem 10-15% a když si vezmete kolik kapek se dítěti aplikuje, jde o doslova stopové množství alkoholu, které dětské tělo zvládá /játra už dávno mají enzym alkoholdehydrogenázu, který štěpí alkohol/).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.