Popraskaná kůže na prstech a rukou - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků | Poradna bylinky, byliny, babské rady - Bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Na dotazy bude odpovídáno v pondělí 30.11.2020 odpoledne.
 

Popraskaná kůže na prstech a rukou - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 57x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
prosím o radu, které přípravky u vás zakoupit, popřípadě co by jste mi doporučil k zakoupení? Přítel má již přez rok popraskanou kůži na rukách. Popíši co se mu na kůži děje.
V první fázi kůže seschne, pak začne pálit a svědit, následně kůže praskne, rána nateče, po 3-4 dnech odezní zánět a kůže se začne hojit. Rána se postupně zacelí a kůže kolem rány kompletně zrohovatí, ztvrdne a postupně se sloupne. A toto se opakuje. 2 praskliny za týden se zhojí a zhruba 2 nové se vytvoří. Nejvíce jsou postižené palec, ukazováček, občas malíček, ostatní prsty a dlaň jsou v pořádku. Jednou s tím byl u kožní lékařky, která mu předepsala mastičku lipobase a mastičku s nějakým hormonem, ale nezabralo to. Domnívám se, že tam bude nějaká bakterie či plíseň, že se mu to stále nehojí, co si myslíte Vy?
Ještě bych chtěla poprosit co zvolit na paty, ty má taky zrohovatělé. S těmi má problém dlouhá léta, nyní je na nich i bílý povlak. O paty se samozřejmě každý den nestará, aby je promazával. Jen jednou za čas, až už to má špatné, si kůži odrhne v soli a promazává krémem.
Velmi děkuji za radu,
1605374483_prst2.jpg

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji aplikovat směs MĚSÍČKOVÉHO OLEJE a oleje ze semen RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ a to ve stejných poměrech.
Promazávejte co možná nejčastěji to půjde.
Radikální zlešení stavu by se mělo uskutečnit do 14 dnů.

Pokud by nedošlo k úlevě, dejte mi vědět a já Vám doporučím další léčivé rostliny a to konkrétně na posílení jater. Játra totiž přímo ovlivňují stav kůže a pokožky.

Ještě je možné, že máte nedostatek křemíku a vitamínu D. Doporučuji jíst více ovoce a zeleniny.

Už nyní si můžete dávat OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ rozdrcené semeno do jogurtu nebo jiného jídla. Játar a tím i kůži tak nepřímo posílíte.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.