bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně MUDr. Zbyňka Mlčocha.

Dr. Mlčoch bude bude opět v poradně v sobotu 11.4.2020.
 

Posílení imunity po antibioticích a bolesti žlučníku - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 35x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
chtěla jsem se zeptat. Co byste mi doporučil za byliny či metody na zvýšení imunity po antibiotikach. Brala jsem 7 týdnů antibiotika na boreliozu a s poslední pilulkou přišel do Česka ten koronavirus.
Jsem mladá a zdravá, ale přeci jen bych tu imunitu teď ráda podpořila, protože je zřejmé, že ji teď asi moc nemám. Chodíme teď s přítelem hodně do přírody, pac když jsem doteď pracovala, tak jsme si to mohli dovolit jen o víkendu.
Nejím bílou mouku, vyhýbám se cukru a snažím se teď omezovat i maso. Jen na vývary v polévce. Nestravim syrovou zeleninu, tak jim jen ve formě umělých vitamínů.
Mám asi špatný žlučník dle diagnostiky jazyka. Bolesti v pravém podžebří a celkově na bolest náchylnou pravou stranu těla. To ale není akutní, spíše chronické.
Byliny jsem nikdy neřešila ale navedla mě na Vás moje kamarádka, že byliny fungují a tak jsem se chtěla zeptat, zda byste mi něco doporučil. Děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na posílení imunity doporučuji HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, SIDERITIS (ŘECKÝ HORSKÝ ČAJ, HOJNÍK SYRSKÝ), ECHINACEA, KUSTOVNICE. Ideálně ve formě tinktury.

Na potíže se žlučníkem doporučuji směs:
ČEKANKA KOŘEN, KOPŘIVA KOŘEN, DEVĚTSIL KOŘEN, KUKUŘICE BLIZNY, KURKUMA ODDENEK, LNICE KVĚTEL NAŤ.
Ideálně ve formě směsné tinktury. Dávkování podle schématu uvedeného na http://www.UcinkyTinktur.cz

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz, ale aktuálně jsem z časových a kapacitních důvodů pozastavil jejich poskytování.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.