Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Posílení imunity u 5letého dítěte - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 258x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující: Mam 5lete dite, ktere je stale nemocne. Kasel, ryma bolest v krku. Chtela bych mu posilit imunitu. Muzete mi poradit jakou bylinkou ci tinkturou.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na podporu imunity (prevence banálních infektů - nachlazení, rýma, ale i závažné nemoci COVID, tedy SARS-Cov-2) jak u dospělých, tak i u dětí se mi v praxi u mnoha bylinkových pacientů osvědčily následující léčivé rostliny:
BADYÁN plod s oplodím, ECHINACEA kořen, KOZINEC kořen, SIDERITIS nať, ČUBET BENEDIKT nať, HLÍVA plodnice, LÉKOŘICE kořen, BEZ ČERNÝ květ nebo plody. Doporučuji dělat čajíky (kromě hlívy, ta by měla přijít vždy do lihu, protože se hlíva nesmí zpracovávat varem a kovovými předměty), až bude dítě větší, tak tinktury (tinkutra je účinnější - tinkturu z uvedených léčivých rostlin a houby vyrábím, má název IMU-NACH).
Tato směs dobře zabírá i na začátku onemocnění (nachlazení, angína apod.), kdy toto onemocnění je schopná i zastavit (čím dříve se tintkura podá, tím lépe, samozřejmě).

Dle klinických studicí se jasně ukazuje, že na sílu imunity má zásadní vliv vitamín D (mj. je vynikající v prevenci nemoci SARS-Cov-2, tedy koronaviru - přičemž studide jenoznačně prokazují, že účinnější je užívání preventivně než při již "rozjetém" onemocnění covidem). Vitamín D se dávkuje 1 kapka denně u dětí a 2 kapky denně u dospělých (sklenička s vitamínem D tedy vydrží velmi dlouho).

Pokud jste Vy nebo někdo z Vašeho okolí prodělali covid (SARS-Cov-2), doporučuji užívat tinkturu z rostliny CIST KRÉTSKÝ a/nebo PRÁVENKA LATNATÁ.

Pokud chcete mít u sebe a svých blízkých v dobrém stavu také sliznice (které jsou vstupní branou infekcí), doporučuji aplikovat MCT olej (reguluje imunitu, autoimunitu a také jak jsem uvedl zlepšuje stav slizniční imunity). Dávkuje se denně 1 lžíce oleje ráno a večer (u 5letého dítěte 1 čajová lžička ráno a večer - chuť je neutrální). Lze konzumovat přímo nebo v jídle.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pro řádný chod imunity má naprosto zásadní význam mikrobiom tlustého střeva. Jaké potraviny jíst, co dělat a co naopak nedělat, aby bylo tlusté střevo v pořádku uvádím ve videu o imunitě - vizte prosím http://www.WebinarImunita.cz
Doporučuji stáhnout do PC nebo notebooku a podívat se.

Pro silnou imunitu doporučuji také pobyt v lese. Lesní stromy (hlavně jehličnany) vylučují tzv. terpeny, což jsou látky, které mají za následek rozmnožení bílých krvinek a tím dochází také k přirozenému posílení imunity. Současně má pobyt v lese i příznivý vliv na psychiku, takže se "zabijí dvě mouchy jednou ranou".

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.