Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Posílení imunity u dětí - byliny, bylinky, strava, psychika, mikrobiom střeva, pohyb

1 odpověď
(stránka otevřena 444x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mohla bych vás požádat o radu? Mám doma holčičku 4,5 roku se zvětšenou mandli. Už 2 roky chodí do školky a bohužel se imunita nelepší. Vydrží ve školce 2-3 týdny a pak 2-3 týdny doma. S každou nemoci se její tělo pere hrozné dlouho. Naštěstí, žádný šílený průběh se nekoná, ale je to dlouhé a vyčerpávající. Druhy dotaz. Mám 18 měsíční dvojčata, které vše od dcery chytnou, ti už mají vše s plnou paradou. Horečky, dlouhý dusivy kašel, průjem, rýma. Mohla bych požádat o radu, jak zlepšit imunitu?

Děkuji mnohokrát a přeji úspěšný zbytek dne.

P. A.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

K imunitě u dospělých i dětí je potřeba přistupovat komplexně. Vliv má mnoho faktorů - pohyb, strava a příjem koncentrovaného cukru, stav ledvin (dle tradiční čínské medicíny KOŘENEM IMUNITY JSOU LEDVINY), stav sleziny (dle tradiční čínské medicíny SLEZINA OPEČOVÁVÁ SLIZNICE, které jsou vstupním místem prakticky všech infekcí - dýchací cesty, trávicí systém).

A jedna z nedůležitějších "věcí," které mají vliv na imunitu a v podstatě na všechno další v lidském těle (nálada, deprese, alergie, obezita, autoimunitní nemoci a choroby ...) je mikrobiom neboli mikrobiota střev.

Léčivé rostliny se mohou uplatnit v prevenci i léčbě, ale nejsou všespásné.

Delší dobu jsem zvažoval jak na Váš dostaz odpovědět, aby byl pro Vás co nejvíce přínosný a rozhodl jsem se, že Vám poskytnu odkaz na video, které jsem o imunitě natočil. Najdete ho na http://www.WebinarImunita.cz a pochopíte díky němu imunitu jak komplex dílků a ne jen jednotlivé dílky, které jsou vytržené z toho komplexu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.