Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Posílení jater, šedý zákal - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 370x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosím, zda byste mi mohl poradit nějaké bylinky na zlepšení funkce jater a na šedý zákal. Byl mi zjištěn na pravém oku. Myslím si, zda to spolu nemůže souviset. Prosím, vyrábíte také tinkturu z kvašeného vlaštovičníku?

Děkuji moc za Vaši odpověď, mějte se krásně.

Jana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vaše domněnka je správná. Játra (dle tradiční čínské medicíny hybatel DŘEVO) a oči spolu velmi úzce souvisí. Jakákoliv porucha jater se projeví na očích.

POSÍLENÍ JATERNÍCH FUNKCÍ

Na posílení jaterních funkcí doporučuji následující léčivé rostliny (ve směsi) :
TŘEZALKA TEČKOVANÁ nať nebo kvetoucí nať, PAMPELIŠKA nať a kořen, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ květ, ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, ČUBET BENEDIKT nať těsně před kvetením nebo ne začátku kvetení, JABLEČNÍK nať.

Pokud byste měla zájem o bylinnou směs na posílení jater, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

__

ŠEDÝ ZÁKAL:
Na vysoký nitrooční tlak, zelený i šedý zákal (byť jsou různých příčin) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - aplikace VNITŘNĚ:
KOKOTICE ČÍNSKÁ 50%, SPORÝŠ 10%, KOPŘIVA 10%, ROZRAZIL 10%, MĚSÍČEK 10% a PŘESLIČKA ROLNÍ 10%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Zevní aplikace - VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ čerstvá šťáva - POZOR!!! nutno ředit s vodou v poměru 1:10, tzn. na 1 kapku vlaštovičíkové šťávy dát 10 kapek vody. Zevně doporučuji také aplikovat nálev z rostliny SVĚTLÍK LÉKAŘSKÝ (teplý nálev "čaj" na vatě, přiložit, nechat působit).
Kvašenou vlaštovičníkovou tinkturu nevyrábím. Jen klasickou vlaštovičníkovou tinkturu bez procesu kvašení (v praxi se ukázala být na problémy se zrakem účinná a funkční).

Určitě vizte také stánku:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/612-unavene-oci-byliny-bylinky-babske-rady

Na okraj podotýkám, že je nutné naprosto respektovat názor lékaře. Léčivé rostliny mohou pomoci u počínajících potíží u obou zákalů, ale v případě vzniku glaukomu může pacient i přijít o zrak a tam je nutné řešení dle doporučení oftalmologa. Byliny jsou tedy o správném načasování.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.