Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Poškození nervů - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 104x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prodělala jsem rozsáhlou operaci lymfatických uzlin na krku. Nyní po cca 6 týdnech mám necitlivou polovinu dolní čelisti a část krku. Podle rehabilitační setsry by problém mohl trvat půl roku až rok. Existuje nějaká mast na masáže, případně tinktura na užívání, které by podporovaly znovuvytvoření nervových spojení po operaci?

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na poruchu citlivosti poloviny dolní čelisti a části krku z důvodu pooperačních změn na nerevech doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať.

Při výrobě tinktury (pokud si ji budete vyrábět individuálně) doporučuji pupečník asijský a bakopu drobnolistou naložit do tinktury ČERSTVÉ (lze v našich podmínkách poměrně bez problémů pěstovat). Naprosto zásadním způsobem to zvyšuje účinnost tinktury proti sušeným léčivým rostlinám, které jsou zoxidované.

Lokálně doporučuji aplikovat TŘEZALKOVÝ OLEJ (a to i za situace, že užíváte léky; při zevní aplikaci třezalka tolik nevadí jako při vnitřním užívání - tzn. vadí čaj, tinktura apod.).

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže (a/nebo o třezalkový olej), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.