bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Poškození zraku pásovým oparem - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

4 odpovědi
(stránka otevřena 216x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující: Otci se 03/2020 objevil pásový opar na části hlavy, otok mu zasáhl i jedno oko. Léčil se herpesinem a do oka kapal kapky na potlačení zánětu. Bohužel herpesin dostával skoro celý rok, s malými přestávkami, což je opravdu příliš. Jinak trpí zeleným i šedým zákalem, v létě po zaléčení pásového oparu mu byly odoperovány obě oči - dostal nové čočky. Oko, které bylo zasaženo oparem, však dodnes není v pořádku, zřejmě došlo k poškození rohovky.
Stále si stěžuje na bolesti uvnitř části hlavy, kde byl rozprostřen pásový opar a oko produkuje slabě zažloutlý výtok, někdy více někdy méně. Otec říká, že cítí, že místo v hlavě, kde byl opar, není v pořádku. Je mu 75 let.
Byla by pro něj nějaká bylina nebo kombinace, či medicinální houba, vhodná pro regeneraci nervů a poškozeného oka? Pokud by tu chyběla nějaká informace, tak doplním. Mnohokrát děkuji.

Dagmar.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Je škoda, že jste se mi neozvala dříve. Herpes simplex se dá léčivými rostlinami bravurně léčit. Váš otec si nemusel rok kapat oční kapky, které zřejmě obsahovaly kortikoidy, které i pro rohovku nejsou příliš ideální - hlavně dlouhodobě.

Prosím pokuste se zjisti na 100%, že je poškozená rohovka a že toto je zdrojem poruchy vidění a zraku Vašeho otce.

Pokud by byly poškozené nervy (oční nerv), léčba by byla zcela odlišná. Bylo by fajn vyhnout se neúčinné léčbě.

Dotaz znovu napište do poradny http://www.BylPor.cz a odkažte na tuto stránku,
tj. uveďte odkaz
https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/poskozeni-zraku-pasovym-oparem-byliny-bylinky-lecive-rostliny-lecba-bez-leku

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den pane doktore,
po rozhovoru s oční lékařkou doplňuji informace k původnímu dotazu.
https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/poskozeni-zraku-pasovym-oparem-byliny-bylinky-lecive-rostliny-lecba-bez-leku
Pásový opar způsobil otci chronický zánět duhovky jednoho oka, kdy se tyto produkty zánětu usazují na rohovce, Jedná se tedy o poškození duhovky a rohovky. Oční nerv je zasažen glaukomem. Otec kape kapky "Cosopt" na snižování tlaku v obou očích. Na postižené oko vidí někdy lépe, někdy hůře. Zákal měl již před herpes. V důsledku velkých post herpetických bolestí navštívil ordinaci bolesti, kde mu naordinovali "Tramal", který dosud užívá. Určitě by bylo žádoucí, zbavit se této medikace na bolest, ale kapky na tlak očí asi potřeba budou. Nic jiného neužívá, snažil se pokud možno zbavit léků. Snad jsem informace doplnila dostatečně, kdyby však přece jen něco chybělo, mohu ještě zjistit. Velmi děkuji za Vaši vstřícnost a rychlost. Ráda bych dodala, že Vaše stránky jsou skvělým zdrojem informací a hodně z nich čerpám. Díky! Ať se Vám daří!
Dagmar

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na chronický oční zánět doporučuji aplikovat zevně (obklady očí) ředěnou tinkturu z rostliny VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ a LICHOŘEŘIŠNICE VĚTŠÍ.
Žluté mléko z vlaštovičíku je velmi silné, proto se musí vždy ředit. Nikdy není možné nakapat přímo do koutku oka (jak radila Maria Treben v knize Zdraví z boží lékárny).
Vlaštovičník je velmi silně protizánětlivý a hojivý a LICHOŘEŘIŠNICE je silné antivirotikum perfetkně účinkující na herpesviry.

Vnitřně na (vy) léčení herpesviru doporučuji:
ČUBET BENEDIKT nať 50%, BEZ ČERNÝ převařený plod, PAPÁJA plod, TOULEŇ SRDČITÁ list.
Tato směs je velmi účinná. V praxi se mi u lidí s aktivním herpesem velmi osvědčila.

Na vysoký nitrooční tlak lze doporučit také vnitřně:
KOKOTICE ČÍNSKÁ semeno 50%, SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ nať 10%, KOPŘIVA nať, kořen nebo semeno 10%, ROZRAZIL LÉKAŘSKÝ nať 10%, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ květ 10% a PŘESLIČKA ROLNÍ nať 10%
Oční kapky ať kape dál.

Pokud byste měla zájem o tinkturu, ozvěte se mi na facebook messengeru http://www.zmfb.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, prosim existuje bylinka, ktera pomuze regenerovat poskozenou rohovku? Dekuji moc, Pavla