bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Na dotazy bude v poradně odpovídáno 21., 23. a 24.10.2020.
Děkuji za pochopení. Dr. Z. Mlčoch, bylinář. 
 

Postherpetická neuralgie - byliny, bylinky, léčba, lidové léčitelství, babské rady

2 odpovědi
(stránka otevřena 948x)

Dotaz:

Dobrý den, je mi 26 let a v květnu letošního roku jsem prodělala pásový opar, který byl léčen zoviraxem 500 mg 5x denně. Vše se zhojilo během 2 týdnů a bolest též zmizela. Krevní testy týden po dobrání byly zcela v pořádku. Bohužel nyní, v mírně stresové situaci, se vrátila bolest ve stejných místech (záda, žebro) a to tak silná, že mě v noci budí. Zároveň mám zvláštní stavy jakési paniky či deprese - mám pocit, že nic nezvládnu, že se zhroutím, točí se mi hlava, buší srdce a podobně. Nikdy jsem nic podobného neměla, vůbec se nepoznávám! K obnově výsevu oparu zatím nedošlo, bolesti a zvláštní stavy přetrvávají už více než týden. Antidepresiva ani dlouhodobé užívání léků proti bolesti opravdu nechci. Lze si pomoct nějakými bylinkami? Moc děkuji : )

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Velmi vhodná je třezalka, dále pak je bylinou hned druhé volby heřmánek, mateřídouška, bělotrn, obklady z ovesné slámy, křen, smil italský a kafrovník. O všech uvedených rosltinách píšu na tomto webu.

Účinné byliny na neuralgii jsou uvedené také zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/127-neuralgie-trigeminu-byliny-bylinky-babske-rady
Děkuji za Váš dotaz.

Odpověď na dotaz:

Mám 8 let tříselnou kýlu na levé straně, velikosti menší švestky, někdy více, jindy méně viditelná. Na operaci jít nechci. Nijak nebolí. Je nějaká jiná možnost?
Děkuji za odpovědˇ.