bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Postherpetická neuralgie - byliny, bylinky, léčba, lidové léčitelství, babské rady

3 odpovědi
(stránka otevřena 1618x)

Dotaz:

Dobrý den, je mi 26 let a v květnu 2018 jsem prodělala pásový opar, který byl léčen Zoviraxem 500 mg 5x denně. Vše se zhojilo během 2 týdnů a bolest též zmizela. Krevní testy týden po dobrání byly zcela v pořádku. Bohužel nyní, v mírně stresové situaci, se vrátila bolest ve stejných místech (záda, žebro) a to tak silná, že mě v noci budí. Zároveň mám zvláštní stavy jakési paniky či deprese - mám pocit, že nic nezvládnu, že se zhroutím, točí se mi hlava, buší srdce a podobně. Nikdy jsem nic podobného neměla, vůbec se nepoznávám! K obnově výsevu oparu zatím nedošlo, bolesti a zvláštní stavy přetrvávají už více než týden. Antidepresiva ani dlouhodobé užívání léků proti bolesti opravdu nechci. Lze si pomoct nějakými bylinkami? Moc děkuji : )

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Jde o klasickou neuropatickou bolest.

Na tu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BEZ ČERNÝ (tepelně zpracovaný plod), BĚLOTRN KULATOHLAVÝ semeno, PETRŽEL ZAHRADNÍ nať nebo kořen, SMIL ITALSKÝ nať, TURANKA KANADSKÁ nať.

Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý deň. Mám 74 rokov. 3 mesiace po prekonaní rozsiahleho pásového oparu na ruke trpím postherpetickou neuropatiou. Lieky proti bolesti sú neúčinné. Opiatové lieky nechcem užívať. Preto sa obraciam na Vás pán doktor so žiadosťou o zaslanie bylinkovej tinktúry na adresu Ing. Szöllössy Ladislav, ul. Jesenná 1 PSČ 040 01 Košice Slovenská republika. Mail: szollossy.zaza@gmail.com. Tel. č. 00421915971986.
Ďakujem vopred za pomoc.
Ing. Szöllössy.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Moja mama prekonala pasovy opar a ma neznesitelne bolesti v celom tele. Chcela by som Vas poprosit o zaslanie tinktury na adresu : Miroslav Kamenec Rožkovany 67 082 71 Lipany.
Dakujem velmi pekne. Tel. číslo: 0915565866