Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Postkoronavirové potíže - imunita, migréna, noční pocení, úzkosti, deprese

1 odpověď
(stránka otevřena 280x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

V září 2021 jsme celá rodina prodělali koronavirus a zůstaly mi následky, které přetrvávají. Imunitu mám totálně rozbitou, od letošního ledna jsem už potřetí nemocná. Občas se mi objeví stav podobný migréně, kdy musím jen ležet, mít zavřené oči a nemůžu se hnout, protože je mi zle. Během toho je mi na zvracení, mám žaludeční potíže, po nocích se strašně potím a jsem velmi slabá. Trvá to několik dní, než se postupně dám zase dohromady. Během těchto stavů mám také velmi oslabenou psychiku. Několik let mám deprese a úzkosti, beru antidepresiva, ale když na mě přijde tohle, nic nepomáhá. Pořád brečím a je mi hrozně. Chci se zeptat, jestli na tohle vůbec existuje nějaká tinktura nebo něco, co by mi mohlo pomoci? Zároveň se chci ještě zeptat za tchýni, která má velké problémy s vysokým tlakem. Má systolický tlak, léková terapie nezabírá. Není to následek koronaviru, ale má dojem, že se to po tom zhoršilo.

Děkuji, Míša
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

V první řadě určitě doporučuji navštívit praktika nebo lékaře tradiční čínskké medicíny (v ČR).

Z pohledu tradiční čínské medicíny máte jednoznačně oslabená játra (Hybatel Oheň) a ledviny (Hybatel Voda).
Znamená to, že abyste se z tohoto stavu dostlala, je potřeba používat byliny a jíst potraviny, které podporují tyto dva orgány. Protože by povídání co podporuje ledviny a játra bylo hodně dlouhé, dovolím si Vám doporučit stažení dvou videí, kde já a kolegyně nutriční terapeutka poměrně obsáhle mluvíme na toto téma.
Videa jsou zde:
http://www.WebinarJatra.cz
http://www.WebinarLedviny.cz

Co se týče migrény, doporučuji hlavně v době, kdy jí míváte (nevím, zda je závislá na cyklu, ale u žen to tak často bývá) užívat následující léčivé rostliny:
MAJORÁNKA ZAHRADNÍ nať, TUŽEBNÍK JILMOVÝ květ, KOPRETINA ŘIMBABA nať nebo kvetoucí nať, KURKUMA DLOUHÁ oddenek

a dále GUARANA v ráno a v poledne (večer se nepoužívá, je to stimulant).

Tyto výše uvedené léčivé rostiny současně "dělají dobře" játrům.


Zde jsou pak léčivé rostliny, které podporují leviny a které Vám mohou utlumit stavy jako je úzkost, deprese či panické ataky:
MUČENKA nať, SRDEČNÍK kvetoucí nať, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ nať před kvetením, KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Na harmonizaci imunity velmi doporučuji tinkturu z hálky.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Dotaz týkající se tchýně prosím uložte samostatně přes formulář
https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/new

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.