Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Potíže podobné zánětu močových cest a užívání lichořeřišnice, kontryhel, vrbovka

0 odpovědí
(stránka otevřena 2038x)

Dotaz:

Dobrý den,


již rok (05/2016-05/2017) řeším potíže s močovými cestami, které začaly jako opakovaný zánět - brala jsem v létě 4 antibiotika, která mi tehdy úplně "odpálila" trávení. Od té doby všechny nálezy negativní, to samé na gynekologii. Podstoupila jsem i urologická vyšetření, také bez nálezu. Nicméně potíže přetrvávají stále - neustálé nutkání na močení, tlak a bolesti v podbřišku, ihned po močení pocit, že tam něco zůstalo, někdy nutkání s vymočením jen pár kapek apod. Bez pálení, bez teplot, bez inkontinence.


Závěr lékařů je funkční porucha močového měchýře po prodělaných zánětech způsobená také psychikou. Mám brát půl roku lék na omezení aktivity měchýře (Vesicare). Ráda bych si ale pomohla bylinami - aktuálně užívám lichořeřišnici tinkturu a piju čaj z kontryhelu (vysadila jsem kvůli tomu antikoncepci a už rok nemám menstruaci, proto kontryhel).


Má otázka tedy je, zda mohu kombinovat lichořeřišnici, kontryhel a našla jsem si ještě, že vrbovka by mi mohla pomoci. A také, zda si myslíte, že mám k tomu brát i lék Vasicare. Lékaře jsem se ptala a řekl, že byliny klidně (asi moc nevěří jejich účinku). Moc vám děkuji za jakoukoliv radu a přeji hezký den.