Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

poylypy na žlučníku

0 odpovědí
(stránka otevřena 52x)

Dotaz:

Dobrý den, prosím Vás mám na Vás prosbu.

Bojím se abych nemusel na operaci. Mám na žlučníku polypy do 3mm. Už ale měsíc a půl cítím tlaky na břichu jakoby těžko.
Byl jsem u lékaře i na ultrazvuku a předepsal mi léky Nospa. Ty jsem dobral a nepomohlo to. Na ultrazvuku mi zjistily. Žlučník nezvětšený, jeho obsah anechogenní, několik drobných hyperechogenit na vnitřní straně velikosti do 3mm.
Jinak všecko v pořádku. závěr který k tomu je napsaný: ojedinělé drobné v. s polypy v žlučníku, jinak t. č bez patrné patologie při UZ vyšetření v robrazeném rozsahu.
Nemohl jsem někdy ani spát. a zhubl jsem asi 7kg. Došel jsem tedy znova k doktorovi a ten mi řekl že budu muset na chirurgii a že by mě možná i dali na operaci a aby mi třeba nevzali jestě žlučník se bojím. Tak nakonec jsem se zeptal jestli mohu zkusit ještě léčbu léky, tak mi můj obvodní doktor předepsal febichol beru 3 léky denně a omeprazol, ten už ale neberu aby toho nebylo moc. Tak užívám jen ten febichol. Dnes je to druhý den. Pořád mám ty tlaky ale mohu říct že jsem dvě noci docela spal. Mám ale obavy abych se vůbec zbavil těch tlaků co mám jakoby v břiše. Každopádně doufám, že nebudu muset na operaci. Z toho mám strach největší. Taky se snažím mít dietu a to jsem si nakoupil asi 70 tuňáku v plechu. ve vlastní šťávě. V lékárně mi řikali že až ty léky pomohou, tak je mám přestat brát, tak snad všecko dobře dopadne. , ale beru je třetí den febichol 3 krát denně a je to stejný, jen mohu líp spát. Možná taky i vyšetření žaludku sondou jestli bych měl prodělat ale byl jsem byl na ultrazvuku a mohu normálně jíst. Jinak chut k jídlu mám pořád. Jen ten pocit plnatosti jakoby že mi je těžko. Ale není to až tak,, hrozný'', především když už mohu spát. Stolici mám normální akorát že jsem pár kg zhubl. Se střevy to nic není říkal doktor. Třeba by mi nějaké bylinky pomohli. Co myslíte mohou se vyléčit a zbavit se jich na dobro drobných polypů? Děkuji moc a mějte se hezky. Marek