Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Pravidelně opakující se zimní viróza - prevence bylinami, bylinkami

1 odpověď
(stránka otevřena 1245x)

Dotaz:

Dobrý den.
Potřebuji poradit, prosím. Už několik let po sobě vždy kolem Vánoc onemocním těžkou virózou nebo chřipkou, ze které se hrabu další měsíc. Stále se potím a jsem unavená. Jak z toho ven? Děkuji za rady.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Pokud je Vaše tělo pravidelně oslabeno, je potřeba tomu předcházet. Jde mj. o režimová opatření - dostatek ovoce, zeleniny, pohyb, snažit se vyhýbat stresu (což se snáze řekne než udělá). Pokud víte, že nejste schopna jíst denně ovoce a zeleninu (říká se, že by se měla sníst 1 hrst), užívejte alespoň multivitamínové tablety (1x denně).
Co se týče konkrétně bylin, dobrou prevencí viróz je bez černý. Užívejte denně 1 hrneček bezového čaje. Pokud se Vám nechce dělat čaje, udělejte si na jaře bezový sirup nebo bezový med. Jak se vyrábí bezový med a sirup je napsáno zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/vyhledavani?searchword=bezov%C3%BD&searchphrase=all
Nevyhýbejte se ani brusinkám. Můžete užívat např. v jogurtu:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/kulinarske-recepty-s-bylinkami/1769-brusinky-v-cukru-recept-postup-navod-priprava-suroviny-ingredience
Všechny účinky brusinek jsou uvedené zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/7-americke-brusinky-ucinky-vliv-na-zdravi-cloveka-uzivani-pouziti
Pokud by to bylo trošku možné, zkuste sehnat tinkturu z eleuterokoku (čertův kořen, sibiřský ženšen). Užívá se 2x denně 30 kapek. Je to vynikající prevence zimních viróz. Super je také řemdihák plstnatý (uňa de gato, kočičí dráp, vilkakora). Má podobné preventivní účinky jako eleuterokok.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.