Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Přecitlivělost na okolní vlivy a hypofunkce štítné žlázy- byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 299x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám citlivější čich a vysoký obsah Herpesvirů v krvi - asi z nedoléčených nemocí z mládí a to je můj problém. Výsledky z imunologie - S_Ab/EBV-VCA IgG > 750 U/ml - norma 600 U/ml - norma 5,00.//  vyšší hladina anamnestických protilátek S_ Ab/CMV IgG 80,10 U/ml - norma 12 // Cholesterol 6,67 , jinak vše v normě.Ve veřejných místnostech, hlavně v zimě, cítím viry, které tam jsou od lidí (chřipka, angína, jiné ne) a podle imunologů se aktivují ty moje viry a mám stav, jako kdybych ty nemoci měl. Stáhne se mi nos, nemůžu tedy moc dýchat, začne mě brnět jazyk, rty, mám afty v puse a protože nemám krční mandle, cítím tlak na průduškách a špatně se mi dýchá, musím tedy toto místo opustit a trvá pár dní, než to "vydýchám". Řekl bych, že věkem se to zhoršuje a jsem na toto citlivější. Dělá mi to problém i v rodině, protože manželka říká, že si vymýšlím a přeháním. Trvá to roky a lékaři nedokáží poradit. Navíc nemohu brát moc léky, podle lékařů mi vadí asi přídavné látky v nich, ale na bylinky reaguji dobře. Jsem citlivý i na elektrosmog, nemohu mít mobil u ucha, pak bolí hlava, atp. Ptám se tedy, existují nějaké bylinky nebo "něco" na odstranění mých chronických virů nebo se jak sejich zbavit, ať mám klid. Je mi 67 let, 177/80, nekuřák, abstinent, snížená fce štítné žlázy - na ni Letrox 50, - 1-1-0, jsem po žloutence typu "B", 10 let bez ni, jen protilátky, jinak žádné léky, stravuji se zdravě, snažím se hýbat, cítím se mladší. Děkuji a jsem s pozdravem, JV
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Příznivé je, že se ve Vaší situaci jedná převážně o psychickou přecitlivělost. Na tu Vám doporučuji Bachovy květové esence, které Vám velmi pravděpodobně dají psychiku do harmonie.
Ke zvážení může být i reflexní terapie chodidel pod vedením odborníka.

V případě prevence banálních infektů (z textu vyplývá spíše obava z banálních infektů, nicméně jejich aktivní prevence pro Vás může být přínosná) nebo jejich léčby mne samozřejmě může znovu kontaktovat na stránce
https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/new

___

K hypofunkci štítné žlázy, kterou aktuálně máte doporučuji následující:

Harmonizace hypofunkce štítné žlázy (je často způsobené autoimunitním zánětem) je v alterantivní medicíně jedna z nejtěžších procedur vůbec. Léčba je dlouhodobá a efekt nastupuje velmi pozvolna. Takto je k problematice nutno přistupovat.

Hned druhým dechem ale dodávám, že západní medicína nemoc neumí léčit vůbec a jen dodává substituty hormonů štítné žlázy (přičemž většinou dávkování v tabletách stoupá, čímž pádem má tělo pocit, že je vlastně hormonů štítnice v těle dost a že nemusí být štítná žláza aktivní). Byť někteří lidé nazývají substituty hormonů štítnice (Euthyrox, Letrox) léky, tak se o léky nejedená. Tabletky jen nahrazují řádnou práci poškozené štítné žlázy. Lze tedy říci, že byť je léčba zánětu štítné žlázy komplikovaná a zdlouhavá, je lepší než způsob, jakým k problematice přistupuje západní medicína.

PŘÍČINA: stres, strava, genetika.

VLIV na správnou funkci mají dle TČM: nadledviny, srdce, játra.

PŘÍZNAKY HYPOFUNKCE ŠTÍTNICE: únava, slabost, zácpa, zpomalené myšlení, suchá kůže, prodloužení menstruačního cyklu, bolesti kloubů, nižší tělesná teplota po ránu (TT pod 36,5°C), někdy snížený puls a snížený tlak, někdy nažloutlé dlaně (hromadění karotenoidů), zadržování vody, otoky nad očními víčky.

CO ŠTÍTNICE POTŘEBUJE - jod (POZOR!!! pokud je zvýšený anti-TPO a anti-TG, jód nedoplňujeme! ) – pokud je jeho defitit (doporučuji tedy vyšetření krevního séra na přítomnost jodu a sérologické vyšetření na anti-TPO), je mj. ve velkém množstí obsažen ve stopkách třešní.
Dále doporučuji substituovat vitamín D (tablety nebo kapičky), ev. sluneční paprsky.
Pro správnou činnost štítnice je nutný: zinek, Mg, a hlavně selen (na přeměnu T4 a T3) a zdravá játra. O selenu se strašně málo mluví, ale je pro štítnou žlázu nejdůležitějším prvkem vůbec.

STRAVA - vhodný MCT olej a omega-3-MK, žloutky, vlašské ořechy, krůtí maso, kurkuma, rozmarýna, oregáno, tymián (pro rozproudění jangu ledvin).

NEJÍST - sója obsahující strumigeny (vychytávají hormony ŠŽ), dále kasein, laktóza a prozánětlivý lepek; pokud milujeme mléko, tak můžeme vyměnit za kokosové, mandlové, konopné či makové.

ŠTÍTNÉ ŽLÁZE VADÍ dlouhé půsty, hladovění, diety, chronický stres, kouření.

POMOCI může případně i akupunktura a hormonální jóga.

BYLINY na podporu jater (o játrech vizte výše) vlaštovičník větší, pampeliška kořen nebo řepík nať
BYLINY NA HARMONIZACI ŠTÍTNÉ ŽLÁZY – např. karbinec evropský, aronie, rozmarýna, kurkuma, srdečník, šalvěj (super na receptory cílových tkání) + potraviny výše.

Pokud byste měla zájem o MCT olej (v praxi se mi osvědčilo, že snižuje aktivitu autoimunitních procesů /tzn. snižuje destruktivní činnost vlastního těla proti štítné žláze/), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Na závěr ještě podotýkám, že Euthyrox a Letrox není lék, ale substitut. Tyto přípravky totiž nic neléčí, jen dodávají chybějící hormony.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.