bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Na dotazy bude v poradně odpovídáno 21., 23. a 24.10.2020.
Děkuji za pochopení. Dr. Z. Mlčoch, bylinář. 
 

Přednáška o bylinách, bylinkách Most u Jablunkova

1 odpověď
(stránka otevřena 636x)

Dotaz:

Dobrý den,
ráda bych Vás požádala o přednášku o bylinách.
Pracuji v Gorolském turistickém informačním centru v Mostech u Jablunkova, letos děláme výstavu o bylinkách a v průběhu prázdnin máme čtyři prázdninové čtvrtky (10:00 - 15:30) (12.7., 26.7., 9.8., 23.8.), které jsou vždy nějak tématicky zaměřené, na různých stanovištích jsou různí řemeslníci a k nim si lidé sednou a můžou si vyrábět různé suvenýry. Například jsme měli téma "Ovce" kde si zkoušeli návštěvníci ostříhat ovečku, zpracování vlny - rozčesání, práci s kolovrátkem, plstění a jiné, k tomu samozřejmě patří zpracování mléka na tvaroh a ze smetany se stloukalo máslo. Každý čtvrtek navštíví 300-400 návštěvníků (více můžete o nás najít na http://www.gotic.cz). Proto teď k výstavě bylinek na každý čtvrtek chceme pozvat nějakého bylinkáře, který by nám povykládal o bylinkách, jejich využití, záleží z jakého konce by jste to pojal: působení na zdraví, jestli by jste například míchal nějaké směsi bylinek, výrobu mastí, nebo využití v kuchyni, nebo všeobecně, apod. Samozřejmě záleží jestli by jste měl chuť povídat průběžně tak dlouho, nebylo by to formou besedy, spíše průběžně budou lidé chodit a vy by jste to vykládal menším skupinkám, s tím že se vás budou i různě vyptávat.
Zkuste si to nechat projít hlavou a dejte mi prosím vědět jestli by jste měl zájem a jaká by byla Vaše finanční odměna. Popřípadě jestli neznáte i někoho dalšího.
Děkuji Alena Kohutová

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Věc jsme pečlivě zvažovali. Hodilo by se nám datum 26.7.2018.

Dovezli bychom vzorky olejů, tinktur, mastí a sušených bylinek (+ další co nás napadne). Návštěvníci by si mohli zkusit vyrobit např. bylinný olej nebo alkoholovou tinkturu. Suroviny bychom dovezli.

Navrhuji částku 2000 Kč, ve které bude přednáškovné, cesta a námi dovezené ukázkové vzorky a příp. vezmeme i nějaký ten olej nebo vodku na výrobu tinktury.

Vzhledem k výše uvedeným nákladům bohužel pod částku 2000 Kč nemohu jít. Za to slibuji příjemné vystupování : ) a ochotu odpovídat na dotazy Vašich návštěvníků.

Zvažte.

Děkuji Vám za nabídku.

S pozdravem Zbyněk Mlčoch