Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Přednáška o bylinách, bylinkách Most u Jablunkova

1 odpověď
(stránka otevřena 1286x)

Dotaz:

Dobrý den,
ráda bych Vás požádala o přednášku o bylinách.
Pracuji v Gorolském turistickém informačním centru v Mostech u Jablunkova, letos děláme výstavu o bylinkách a v průběhu prázdnin máme čtyři prázdninové čtvrtky (10:00 - 15:30) (12.7., 26.7., 9.8., 23.8.), které jsou vždy nějak tématicky zaměřené, na různých stanovištích jsou různí řemeslníci a k nim si lidé sednou a můžou si vyrábět různé suvenýry. Například jsme měli téma "Ovce" kde si zkoušeli návštěvníci ostříhat ovečku, zpracování vlny - rozčesání, práci s kolovrátkem, plstění a jiné, k tomu samozřejmě patří zpracování mléka na tvaroh a ze smetany se stloukalo máslo. Každý čtvrtek navštíví 300-400 návštěvníků (více můžete o nás najít na http://www.gotic.cz). Proto teď k výstavě bylinek na každý čtvrtek chceme pozvat nějakého bylinkáře, který by nám povykládal o bylinkách, jejich využití, záleží z jakého konce by jste to pojal: působení na zdraví, jestli by jste například míchal nějaké směsi bylinek, výrobu mastí, nebo využití v kuchyni, nebo všeobecně, apod. Samozřejmě záleží jestli by jste měl chuť povídat průběžně tak dlouho, nebylo by to formou besedy, spíše průběžně budou lidé chodit a vy by jste to vykládal menším skupinkám, s tím že se vás budou i různě vyptávat.
Zkuste si to nechat projít hlavou a dejte mi prosím vědět jestli by jste měl zájem a jaká by byla Vaše finanční odměna. Popřípadě jestli neznáte i někoho dalšího.
Děkuji Alena Kohutová

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Věc jsme pečlivě zvažovali. Hodilo by se nám datum 26.7.2018.

Dovezli bychom vzorky olejů, tinktur, mastí a sušených bylinek (+ další co nás napadne). Návštěvníci by si mohli zkusit vyrobit např. bylinný olej nebo alkoholovou tinkturu. Suroviny bychom dovezli.

Navrhuji částku 2000 Kč, ve které bude přednáškovné, cesta a námi dovezené ukázkové vzorky a příp. vezmeme i nějaký ten olej nebo vodku na výrobu tinktury.

Vzhledem k výše uvedeným nákladům bohužel pod částku 2000 Kč nemohu jít. Za to slibuji příjemné vystupování : ) a ochotu odpovídat na dotazy Vašich návštěvníků.

Zvažte.

Děkuji Vám za nabídku.

S pozdravem Zbyněk Mlčoch