Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Prevence nachlazení, viróz; stres, napětí, úzkost - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 165x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Potřebuji prosím poradit jaké produkty si mám koupit na podporu těla před nemocema, které se na nás riti při podzimu a zimě, jak tělo vlastně posílit. Nějak tak celoročně, co bych mohla užívat, aby bylo tělo obranyschopne.

Co na stres, napětí, úzkost. To bych chtěla pro sebe i svou rodinu. Když na nás jde nějaký stres, psychické napětí tak, ať se s tím lépe vypořádáme a jsme vnitřně v klidu.

A taky na můj problém s vnitřníma hemeroidama. Pořád se mi vrací. Mám problém se žaludkem, když s ním něco mléčného, ostrého, nadymaveho tak mi to podráždění reflux a chodím dost často na velkou stolici až si z toho někdy doslova vykadim hemeroid vnitřní.

Děkuji Vám za odpověď a za radu.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

POSÍLENÍ IMUNITY, PREVENCE NACHLAZENÍ:
K imunitě u dospělých i dětí je potřeba přistupovat komplexně. Vliv má mnoho faktorů - pohyb, strava a příjem koncentrovaného cukru, stav ledvin (dle tradiční čínské medicíny KOŘENEM IMUNITY JSOU LEDVINY), stav sleziny (dle tradiční čínské medicíny SLEZINA OPEČOVÁVÁ SLIZNICE, které jsou vstupním místem prakticky všech infekcí - dýchací cesty, trávicí systém).

A jedna z nedůležitějších "věcí, " které mají vliv na imunitu a v podstatě na všechno další v lidském těle (nálada, deprese, alergie, obezita, autoimunitní nemoci a choroby … ) je mikrobiom neboli mikrobiota střev.

Léčivé rostliny se mohou uplatnit v prevenci i léčbě, ale nejsou všespásné.

Delší dobu jsem zvažoval jak na Váš dostaz odpovědět, aby byl pro Vás co nejvíce přínosný a rozhodl jsem se, že Vám poskytnu odkaz na video, které jsem o imunitě natočil. Najdete ho na http://www.WebinarImunita.cz a pochopíte díky němu imunitu jak komplex dílků a ne jen jednotlivé dílky, které jsou vytržené z toho komplexu.

Co se týče léčivých rostlin, Na posílení imunity doporučuji následující léčivé rostliny + medicinální houbu a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
BADYÁN plod s oplodím, ECHINACEA kořen, KOZINEC kořen, SIDERITIS nať, ČUBET BENEDIKT nať, HLÍVA plodnice, LÉKOŘICE kořen, BEZ ČERNÝ květ nebo plody.

V případě již existujícího zánětu dýchacích cest doporučuji vnitřně tinkturu z léčivé rostliny
PELARGONIE SIDONSKÁ (silné přírodní širokospektré antibiotikum)
a/nebo LICHOŘEŘIŠNICE VĚTŠÍ (také přírodní antibiotikum - účinné na močové cesty, ale i na dýchací cesty).

__

STRES, ÚZKOST, NAPĚTÍ, PANIKA, DEPRESIVNÍ LADĚNÍ AD.
Na stres, úzkost, napětí (ale i stavy panické ataky, lehké deprese) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MUČENKA PLETNÍ nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ nať před kvetením, KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Je to směsná bylinná tinktura, která je v praxi vyzoušená na mladých i starých lidech a je účinná.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

__

HEMOROIDY
Na hemoroidy, křečové žíly (varixy), praskající cévní stěny, mikroangiopatie, bércové vředy, špatně průchodné cévy (cévní ischemická choroba) apod. se používají stejné léčivé rostliny, protože příčinou potíží je nepevná cévní (žilní) stěna.

Současně rostliny, které jsou uvedené níže jsou prospěšné také pro potíže typu ateroskleróza (angina pectoris, špatné průchodná krkavice, aterosklerotické pláty na aortě, špatně průchodné cévy dolních končetin - tedy ischemická choroba dolních končetin ICHDKK, tendence ke vzniku hluboké flebotrombózy, cévní otoky, bércové vředy ad.).

Na všechny výše uvedené potíže doporučuji následující léčivé rostliny obsahující rutin a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
JÍROVEC MAĎAL květ, JERLÍN JAPONSKÝ poupata, POHANKA květ, TŘEŠEŇ pupen, JIDÁŠOVO UCHO plodnice, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Hemoroidy a varixy jsou z pohledu tradiční čínské medicíny příznakem oslabené sleziny. Jaké další příznaky oslabené sleziny a jak si pomoci se můžete dozvět ve videu http://www.WebinarSlezina.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny (ev. medicinální houby a lišejníky).