Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Přírodní antidepresivum, anxiolytikum - byliny, bylinky, léčivé rostlin, léčba lehké deprese a úzkosti bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 219x)

Dotaz:

Dobrý den,

mohla bych mít dotaz, jestli existuje nějaká směs bylin, která by působila jako přírodní antidepresivum?

12/2022 jsem prodělala rakovinu štítné žlázy a od té doby mám neustále zhoršující se úzkosti. Navštěvuji psychiatra a ten mi doporučil antidepresiva, ale mám z nich trochu obavu a proto bych raději napřed vyzkoušela něco přírodního.
Dotaz číslo 2:
Také bych se chtěla poprosit o nějaké bylinky, které celkově uklidní srdce. Všechna vyšetření ukázala, že mám zdravé srdce, ale z důvodu toho, že po rakovině musím brát silné dávky euthyroxu na štítnou žlázu, mívám často bušení srdce, na které při velkých obtížích beru bisoprolol.
Moc děkuji za odpovědi
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na zvýšení odolnosti na stres, eliminaci potíží jako jsou např. úzkost, vnitřní třes, podobně jako na stavy depresivního ladění/lehkých a středně těžkých depresí, panik a panických atak či lehčích forem obsesivně kompulzivní poruchy OCD doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MUČENKA PLETNÍ nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, VITÁNIE SNODÁRNÁ koře nebo nať (lépe kořen), BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list resp. nať, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, MEDUŇKA LÉKAŘKÁ nať a KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Dietetika: potraviny bohaté na hořčík (hořčík je minerál klidu a míru).

Pokud byste měl nebo měla (z textu není jasné, zda jste muž nebo žena) zájem o tinkturu na úzkostné stavy a vnitřní třes, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Dle tradiční čínské medicíny - doporučuji posílit ledviny - vizte přednáška o příznacích oslabených ledvin a jejich posílení léčivými rostlinami a úpravou stravy zde: http://www.WebinarLedviny.cz Ledviny jsou místem, kde vzniká úzkost, únava a nespavost. Úzkost je totiž vždy spojená se slabými ledvinami a jejich posílení může stav velmi zlepšit. Jen pro zajímavost - období, kdy jsou přednostně ledviny oslabené (kritické období ledvin) je leden a únor.

Pro zajímavost - s ohledem na působení jablek na játra (pohled tradiční čínské medicíny) lze doporučit konzumaci jablek.

Na okraj doporučuji ještě BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE, mají velmi příznivý vliv na akutní i chronické potíže psychického či psychiatrického rázu.
Bohužel doporučení konkrétní Bachovy esence ode mne nelze očekávat, protože se této problematice dlouhodobě nevěnuji (byť jsem ji studoval ve Škole přírodních terapií v Českém Krumlově). O radu můžete požádat paní Kamilu Doubkovou:
https://www.facebook.com/kamila.doubkova.9
Věnuje se nejen "bachovkám, " ale i reflexní terapii (s převahou na chodidlech).

Na okraj ještě podotýkám, že výše uvedená směsná tinktura by měla pomoci i u Vámi zmíněných palpitací (Vaše otázka č. 2).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.