Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Problém s otěhotněním, vyhřezlá ploténka - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

4 odpovědi
(stránka otevřena 760x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore.

Prosím o pomoc dcera již po druhé operaci vyhřezlé ploténky. Věk 28 let.
Nyní má problémy s otěhotněním. Již hormonální léčba selhala. Po druhé co brala hormony z gynekologie. Co dál neví. Je to začarovaný kruh prosí o pomoc.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na problémy s otěhotněním u ženy doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
DRMEK plod, VRBKA ÚZKOLISTÁ kvetoucí nať, SCHIZANDRA plod, ANDĚLIKA kořen nebo plod, KOHOUTEK LUČNÍ kvetoucí nať.

Problémy s meziobratlovými ploténkami (MOP) : zevní aplikace třezalkového oleje (při dlohodobé aplikaci lokálně je prokazatelně účinný), vhodné léčivé rostliny na podporu MOP jsou dále např. :
JALOVEC, CATUABA, JIDÁŠOVO UCHO, KOTVIČNÍK ZEMNÍ, a určitě také RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ, který má příznivý vliv na vzik a reparaci vazivových tkání.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Nevím kolik kg má Vaše dcera, ale pokud má nadváhu nebo je obézní (bohužel tuto informaci neuvádíte), je to predispoziční faktor k
a) neplodnosti
b) problémům s meziobratlovými ploténkami (MOP).

Pokud potřebuje zredukovat hmotnost, ať požádá o konzultaci nutriční terapeutku Zuzanu Švédovou - http://www.ZuzanaSvedova.cz
V případě nadváhy nebo obezity je žádoucí pohybová aktivita. Redukce hmotnosti vždy znamená nejen "překopat" jídelníček, ale i potřebu zvýšeného energetického výdeje v podobě pohybu. Třetí faktor je dobrá psychická pohoda. Pak jde redukce hmotnosti dobře a je trvalá.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,

pan doktor má pravdu, nadváha může být limitou k otěhotnění. Jinak za sebe, doporučuji navýšit vitamín E, buď stravou, ale zde klidně doporučím též užívat vitamín v tabletkách. U svých klientů mám po navýšení vitamínu E skvělé výsledky.
Výtečné je taky přidat zinek, celkově organismus vyživit, aby měl dostatek energie k otěhotnění.
Plnohodnotné bílkovina, kvalitní tuk, zejména omega 3 NMK, enzymy, vláknina, dostatečný odpočinek a klid na duši. S jídelníčkem ráda pomohu.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Mám 36 let psor. artitridu. a dnu. Stale záněty. Nyni mě bolí kolenou kterého mě na ortopedii brali asi 10× vodu. Koleno bolí někdy z vnitřní strany, někdy pod kolenem, nebo přímo koleno. Co by jste mne doporučil. Moc děkuji Helena

Odpověď na dotaz:

Ne dcera nadváhu nemá je stihla a vždy byla jezdila i závodně na koních brusle kolo sportovala cely zivot