Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

problémy po léčbě močového měchýře a ledvin

0 odpovědí
(stránka otevřena 224x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
Můj dotaz je následující:

Asi od 11/2021 mne bolelo v zádech na levé straně, chodil jsem k fyzioterapeutce a lázní, pomáhala mi na to teplá voda. V dubnu 2022 po cestě ze Slovenska jsem měl potíže s močením, šel jsem k urologovi, který mi dal Augmetin a Omnic. Po dvou dnech špatný odvod moči nasazen katedr a požadavek na hospitalizaci. V nemocnici vyzkoumali, že jsem před šesti lety /injekce velcade. /byl léčen na bolest v zádech zlomený obratel s diagnozou mnohočetný myelom.
Při nástupu do nemocnice 4/2022, kreatinin 620, též mi našli bakterii pneumonasu a morganelli. Byla provedena pětitýdenní léčba kortikoidy, nemám cukrovku ale po kortikoidech zvýšení cukru-inzulín, chemo kapačka Daradum a injekce velcade /způsobuje někomu neuropatií/, 11 dialýz na lehké řetězce /alergie na heparin/, po chemu snížení hodnoty červ. krvinek, transfuze Po skončení léčby kreatinin 430, K5.3, s tím, že jsou hodnoty ustáleny, ale močení nefungovalo katedr vydělán až po změně léku na prostatu, po měsíci. Doma se mi snížil kreatinin na 300 a K na 5. Od června 2022 neberu chemo jelikož hodnoty FC kappa, lamda myelomu jsou v pořádku. Je otázkou zda příčina seIhávání ledvin byla dlouhodobým působením neléčeným působením bakterií nebo mn. myel. nebo v kombinaci, zda musela být lečba tak razantní.
Nicméně necítím se po hospitalizační léčbě dobře mám zimu v těle donedávna mi mrzly nohy v vysokých teplotách v letě, bolí mne záda, necitlivost prstů dolních končetin ráno křeče přičemž hořčík v normě, velká únava těžko se mi stává. Zvýšené leukocity17, už lepší, ale snížené červ krvinky 3,7, urea vyšší 20. Tak vás prosím zda by se nedal něčí detoxikovat organismus po chemu, přelečit neuropatii po chemu, něco na zimu /možná nějaká alergie na léčbu/ v těle a únavu, též něco na snížení kreatininu a též zklidnění.

Děkuji moc a jsem s pozdravem IM