Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Problémy se zrakem - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 170x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Dobrý den.
Vážený pane doktore.
Máte můj obdiv za Vaše webové stránky bylinkyprovšechny. Dá se napsat, že to jsou nejkomplexnější informace o bylinkách, které máme my obyčejní občané k dispozici a můžeme z nich čerpat. Tímto bych Vás chtěl poprosit o radu. Jsem muž, 72 let s výškou 183 cm a váhou 81 kg. V r. 2016 jsem prodělal akutní zánět slinivky břišní a rok nato vážný úraz hlavy. Stalo se to při bruslení na venkovském kluzišti, když jsem se uhodil do zadní části hlavy při pádu na led. Vědomí jsem neztratil, ale měl jsem amnézii. Vyšetřen jsem byl na CT s podezřením na krvácení do mozku. Po dvou dnech hospitalizace na traumatologii a znovu CT se tato diagnóza nepotvrdila. 1/2 roku jsem nemohl pořádně sejít ze schodů k vůli otřesům, které jsem v hlavě cítil.
Špatně jsem spával a od té doby chodím na pravidelné kontroly na neurologii. Vše bez léků, jen vyšetření karotid bez nálezu a EEG také v pořádku. V r. 2019 jsem začal mít potíže se zrakem. Nejprve, tak jednou za měsíc jsem měl rozostřené vidění, které trvalo tak 5-15 min. než se to ztratilo. Toto pokračovalo čím dál častěji, až nakonec 2 x v týdnu. Vždy to začalo žlutou tečkou uprostřed očí, a vznikl šípovitý rozšiřující se blesk, který postupoval vlevo nebo vpravo. Když se blesk ztratil, viděl jsem ten den nádherně ostře. Chci podotknout, že blesky byly v obou očích ve stejných místech a také stejně postupovaly. Když jsem měl oči otevřené, viděl jsem je žlutě. To jsem si ověřil zavřením levého nebo pravého očního víčka. Pokud jsem měl obě víčka zavřené, obraz byl stejný a ve stejných místech jako při otevřených očích. Ale blesky byly bílé. Tento jev jsem popsal očnímu lékaři a ten mi vyfotil sítnici. Došlo se k závěru, že na sítnici pravého oka se začíná usazovat cholesterol. Když jsem se zeptal, co s tím, tak jen mávl rukou.
Nedalo mi to a já začal pátrat po bylinkách. Nejprve doma v herbáři, a pak na internetu. Vaše stránky mi hodně pomohly. Začal jsem od prosince 2021 užívat tinkturu z hlohu. 2 x 6 týdnů s týdenní přestávkou. Nějaké drobné zlepšení bylo znát, ale zdálo se mi to málo. Po 4 měsících jsem k hlohu přidal jmelí a užíval 8 týdnů, a 10 dní pauza. Pár dní mi po vysazení kapek silně bolela zadní část hlavy. S bolestí pomohla bylinka jinan dvoulaločný. Ale pokrok ve zlepšení zraku byl mnohem zřetelnější. Nyní se mi blesky v očích již nezobrazují, ale malé písmenka na dálku vidím pořád jako vystínované až rozmazané. Před užíváním bylinek jsem je viděl skoro dvojitě.
Jak jsem již výše uvedl, máte zkušenosti a prosím o radu jak pokračovat dále v léčbě. Užívat dále uvedené bylinky, nebo je změnit? Existují nějaké směsné tinktury, které by jste mi mohl dodat nebo doporučit? Vše bych uhradil, včetně ztráty Vašeho času pro zajištění léčby mého popsaného zdravotního problému.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na rozostřené vidění doporučuji vnitřně následující směs léčivých rostlin: TŘEZALKA kvetoucí ňať, PAMPELIŠKA kořen, MĚSÍČEK květ, ŘEPÍK kvetoucí nať, ČUBET BENEDIKT kvetoucí nať, JEBLEČNÍK nať.
Směs ovlivňuje játra. Proč? Z pohledu tradiční čínské medicíny (TČM) jsou příznaky zhoršeného zraku přičítány oslabení jater (tedy elementu Dřeva) - jak posílit játra vizte video ke stažení zde: http://www.WebinarJatra.cz /> V praxi se mně osobně tato směs osvědčila. Když mám problémy s očima, dám si několikrát nálev (čaj) z této směsi a během 1-2 dnů dochází k rapidnímu zlepšení zraku.

Další léčivé rostliny, které dělají dobře cíleně očím jsou např.

Vnitřně:
KAKOST LUČNÍ - kvetoucí nať
SCHIZANDRA (KLANOPRAŠKA) - bobule
BRUSNICE BORŮVKA - plody

Zevně:
CHRPA LUČNÍ, KAKOST LUČNÍ, SVĚTLÍK LÉKAŘSKÝ - zevní aplikace nálevu na vatě

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o výše uvedenou směs na oslabená játra, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.