bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Prosba o pomoc

0 odpovědí
(stránka otevřena 33x)

Dotaz:

Hezký den vážený pane MUDr. Mlčochu,

dovoluji se na Vás obrátit s prosbou o pomoc při namíchání kombinace (bylinek či tinktury).

Je mi 37 let, mám celiakii, astma, alergie. Již cca 6 rokem mám akutní problémy. Bylo a je velice těžké je řešit s lékaři. Imunologicky potvrzena autoimunitní neuropatie (byla jsem všude kromě punkce) demyelizační onemocnění bych mít neměla. Cukrovku také né. Nicméně před těmi cca 6 lety jsem dostala Pásový opar. Zároveň s ním uzlinový syndrom v tříslech a dostavilo se šílené močení s bolestmi měchýře i jakoby v ledvinách (ty mám údajně v pořádku). Na močový měchýř jsem byla slabá už kdysi. Hyperaktivita, časté močení… Herpes už vše jen zhoršil a od té doby začalo "peklo". Každý měsíc zimnice, teploty do 37,5C, močení i 5 x do hodiny, bolesti měchýře - opravdu veliké, nemohu fyzicky pracovat, sportovat, mít psychický stres - vše vždy končí zhoršením stavu, teplotami, vyčerpáním, bolestmi nohou, brněním a bolestí v lokalitě močového měchýře. Na urologii docházím - cytoskopii jsem absolvovala před 2 lety s tím, že je obsah měchýře bez patologického nálezu. Dostala jsem léky na hyperaktivitu měchýře, nicméně jsem je nebrala (nejsem zastánce léků). Z celého měsíce je mi "dobře" cca týden… Toto peklo trvá opravdu 6 let. K tomuto stavu mám bolesti v oblasti konečníku, pochvy - stahy, štípání… Po vymočení mě štípe měchýř jakoby mi na něj někdo nalil ocet. V noci nespím, stále čůrám. K tomuto se přidaly bolesti orgánů (oblast jater - byla v tom 6 letém období 2 x zvětšená, slinivka - pravidelně 6 let zvýšené amylázy, bolesti zad, hlavy). Už jsem ztratila veškerou naději. Před 3 lety proběhlo i odstranění žlučníku - polypy. Ihned po operaci se dostavily obrovské bolesti měchýře a nemohla jsem čůrat - výsledek moči prý negativní - vymýšlím si. Jinak sem tam mívám v moči Ecoli a ještě jednu bakterii, nyní na svátky mi volala lékařka, že mám i méně leukocytů. Dostala jsem ATB. Ty jakoby pocitově nezafungovaly… Nyní ponesu kontrolní moč.

Byla jsem v dubnu 2021 na PET-CT ohledně hledání zánětu v těle z důvodu bolestí a teplot. Jediné co zde objevili je: Ve střevě, v dutém systému ledvin, v močovém měchýři nacházíme zvýšenou akumulaci radiofarmaka (18F-FDG), což lze považovat za fyziologickou variantu.

Začala jsem si platit infuse s Imunoglobuliny, které chodím píchat 1 x měsíčně ke známé lékařce. Nicméně jsou to malé, dětské dávky. Pokouším se sehnat silnější - jen díky Covidu je jejich dodání do ČR komplikované. Nyní od prosince jsem si pokusila nasadit léky od urologa - Emselex 7,5mg. Vzala jsem si pouze první tři a pocitově se mi hůř vyprazdňuje měchýř a bolesti jsou naprosto stejné…

Mohla bych Vás požádat o pomoc s bylinnou léčbou močového měchýře, neuropatie.


Z celého srdce Vám děkuji za jakoukoliv pomoc!

Romana