Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Prostata a problémy s močením - byliny, bylinky, léčba bez léků, babské rady

3 odpovědi
(stránka otevřena 1367x)

Dotaz:

Dobrý den,


pane doktore, potřebovala bych radu pro svého otce. Dnes byl na operaci šedého zákalu, 14 dní předem musel vysadit lék Omnic Tocas. Příští týden jde na operaci s druhým okem.


Otec si velmi stěžuje, že má bez léku velké problémy s močením, trpí bolesti, dnes na urologii mu doporučili Capistan, trvale bere také Prostamol.


Můžete mi pro něj doporučit nějakou bylinku, která by mu mohla pomoci, aby vydržel do příštího týdne do další operace? Zítra jde s okem na kontrolu, říkal, že se každopádně opět staví i na urologii, ale tam mu dnes řekli, že kromě Capistanu mu nic jiného dát nemohou.


Moc děkuji. RM

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Bylinou první volby na nemoci prostaty (hlavně na zvětšenou prostatu, tedy nemoc zvanou v medicíně jako hypetrofie prostaty) je VRBOVKA MALOKVĚTÁ. Jak rostlina vypadá a jak se užívá je uvedeno zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/225-vrbovka-malokveta-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Další informace týkající se zvětšené prostaty a další byliny na tuto nemoc jsou uvedené zde (vč. režimových opatření) :
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/919-zvetsena-prostata-zanet-prostaty-byliny-bylinky-babske-rady-obklady-caje
Bylinná směs na hypertrofii prostaty je uvedená zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/bylinne-smesi-na-nemoci/626-zvetsena-prostata-byliny-bylinky-babske-rady-bylinna-smes
Dále doporučuji, aby byl Vašemu otci odebrán PSA, který je zvýšen při rakovině prostaty. Pravděpodobně jde o prostou hypertrofii, ale závažnější onemocnění se musí vždy vyléčit urologem.
Děkuji za Váš dotaz, důvěru a přeji Vašemu otci, aby překonal veškeré své zdravotní problémy.

Odpověď na dotaz:

Děkuji za rychlou odpověď,


my víme, že má problém s prostatou, je pravidelně sledován. Teď prostě potřebuje vyřešit akutní problém při vysazeném léku Omnic Tocas. Předpokládám tedy, že v žádné z doporučovaných bylin není stejná účinná látka jako ve zmiňovaném léku - tedy tamsulosin - a může tedy bylinky v klidu užívat a vyčkat operace druhého oka.


Díky, RM

Odpověď na dotaz:

Vážený byl jsem na operaci očí v Praze na Vinohradech a žádné vysazení léku omnic nemuselo být s pozdravem Karel