Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Průjem, chronické průjmy - byliny, bylinky, babské rady

3 odpovědi
(stránka otevřena 4731x)

Dotaz:

Krásný den,


potřebovala bych poradit ohledně mého problému. Jsem po císařském řezu (2.8.2014) když bylo mému synovi 6 měsíců začala jsem s detoxikací podle Mančingové - začala jsem cvičit a začala jsem na sobě makat, změnila jsem jídelníček a cítila se dobře - jen prostě se nedonutím pít - takže i při té detoxikaci kde je třeba pít jsem skoro nepila …


Když jsem dodělala Mančingovou, normálně jsem jedla a cvičila, pak jsem si dala domácí čínu a druhý den jsem se nestačila divit. Šílené křeče a vodnatý průjem, měla jsem teplotu - dala jsem si Acylpirin a Endiaron - ale ani po dvou dnech průjem nezmizel - začala jsem si všímat zbarvení stolice, ale i hlenu. Šla jsem k doktorce - dala mi ATB - brala jsem 4 dny - pohoda ale jak jsem dobrala vrátilo se to - opět ATB jiný druh - výtěr na salmonelu (v pořádku) krev žádný zánět prý a cukr v normě.


Opět stejný scénář po dobrání problém byl zpět - doktorka dala 3 ATB a ty už jsem nebrala, dala jsem si půst a koupila chlorellu, pak jsem řasu chlorellu začala brát méně a hned to bylo zpět - začala jsem tedy popíjet vývar z dubové kůry 7 dní abyl klid - ale když jsem čaj přestala pít mám to znovu - po celou dobu toho čaje a léků jsem měla mírnou zácpu a hlen - barva už byla normální.


Nyní mám na doporučení čaj - dubová kůra, kontryhel, řepík a jahodník - jenže v sobotu opět průjem - hlen maličko pořád ve stolici. Občas mě u toho bolí tak divně záda a občas pobolívá na pravé straně pod žebrem ale pak i na druhé straně - nevím no s čím to souvisí. Každopádně se mi k tomu vrátila má stará bolest jakoby u slepého střeva ale vím, že to bylo z nervů tenkrát, jsem prošla všemi vyšetřeními ale na nic nepřišly, zbavila jsem se toho až určitou osobní cestou, není je to zpět. Spojuji to i s jedním spojením energetickým s paní která prostě se nechtěla hnout z místa - každý kdo s ní byl v kontaktu onemocněl - byt jsem vykouřila bílou šalvějí sebe taky ale problém trvá. Trošku jsem bezradná, kde najít příčinu, jak si pomoci bez toho aniž bych musela zas absolvovat tunu vyšetření a pojídání tunu léků - prostě v tomhle už nechci jet … Hledám příčinu, ale už nevidím nic. Děkuji za jakoukoliv odpověď i když je to asi těžké takhle po netu. Díky PS: jediné co mi na to fakt zabírá je ta dubová kůra ale četla jsem že není dobré ji užívat dlouhodobě vnitřně - tento problém se táhne 03/2015-06/2015. 

Odpověď na dotaz:

Antibiotika už asi neberte. Lékařka se snažila, ale postupovala naopak než by měla. První měla vzít krev na zánět a udělat kultivaci stolice a pak až nasazovat antibitika - až by si byla zcela jistá, že se jedná o bakteriální infekce a ne o virovou (na viry antibitika neúčinkují a nadužívání antibiotik časem povede k rezistenci - nebudou účinkovat).

Jako dobrý lék na dlouhodobé průjmy může být tato bylinná směs:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/bylinne-smesi-na-nemoci/629-prujem-byliny-bylinky-babske-rady-bylinna-smes

Ve stravě zvyšte množství jablek, velmi dobře harmonizují zácpu a průjem - dostávají stolici do ideální konzistence.

Velký článek o průjmu a jeho léčbě bylinkami dám do webu dnes o půlnoci. Odkaz sem v noci uložím.

O léčbě průjmu je pojednáno také na různých stránkách tohoto webu - vizte zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/vyhledavani?searchword=pr%C5%AFjem&ordering=newest&searchphrase=all

Odpověď na dotaz:

Přeji pěkný večer. Na ukrutný průjem mi poradila kamarádka čaj z lékárny. Jmenuje se Totmentan a účinkuje 100%. Tři šálky denně a druhý den už je to dobré. Dnes už si jej nekupuji, míchám si ho sama. Koupila jsem si kvůli tomu gramovou váhu.