bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Průjem, chronické průjmy - byliny, bylinky, babské rady

3 odpovědi
(stránka otevřena 4118x)

Dotaz:

Krásný den,


potřebovala bych poradit ohledně mého problému. Jsem po císařském řezu (2.8.2014) když bylo mému synovi 6 měsíců začala jsem s detoxikací podle Mančingové - začala jsem cvičit a začala jsem na sobě makat, změnila jsem jídelníček a cítila se dobře - jen prostě se nedonutím pít - takže i při té detoxikaci kde je třeba pít jsem skoro nepila …


Když jsem dodělala Mančingovou, normálně jsem jedla a cvičila, pak jsem si dala domácí čínu a druhý den jsem se nestačila divit. Šílené křeče a vodnatý průjem, měla jsem teplotu - dala jsem si Acylpirin a Endiaron - ale ani po dvou dnech průjem nezmizel - začala jsem si všímat zbarvení stolice, ale i hlenu. Šla jsem k doktorce - dala mi ATB - brala jsem 4 dny - pohoda ale jak jsem dobrala vrátilo se to - opět ATB jiný druh - výtěr na salmonelu (v pořádku) krev žádný zánět prý a cukr v normě.


Opět stejný scénář po dobrání problém byl zpět - doktorka dala 3 ATB a ty už jsem nebrala, dala jsem si půst a koupila chlorellu, pak jsem řasu chlorellu začala brát méně a hned to bylo zpět - začala jsem tedy popíjet vývar z dubové kůry 7 dní abyl klid - ale když jsem čaj přestala pít mám to znovu - po celou dobu toho čaje a léků jsem měla mírnou zácpu a hlen - barva už byla normální.


Nyní mám na doporučení čaj - dubová kůra, kontryhel, řepík a jahodník - jenže v sobotu opět průjem - hlen maličko pořád ve stolici. Občas mě u toho bolí tak divně záda a občas pobolívá na pravé straně pod žebrem ale pak i na druhé straně - nevím no s čím to souvisí. Každopádně se mi k tomu vrátila má stará bolest jakoby u slepého střeva ale vím, že to bylo z nervů tenkrát, jsem prošla všemi vyšetřeními ale na nic nepřišly, zbavila jsem se toho až určitou osobní cestou, není je to zpět. Spojuji to i s jedním spojením energetickým s paní která prostě se nechtěla hnout z místa - každý kdo s ní byl v kontaktu onemocněl - byt jsem vykouřila bílou šalvějí sebe taky ale problém trvá. Trošku jsem bezradná, kde najít příčinu, jak si pomoci bez toho aniž bych musela zas absolvovat tunu vyšetření a pojídání tunu léků - prostě v tomhle už nechci jet … Hledám příčinu, ale už nevidím nic. Děkuji za jakoukoliv odpověď i když je to asi těžké takhle po netu. Díky PS: jediné co mi na to fakt zabírá je ta dubová kůra ale četla jsem že není dobré ji užívat dlouhodobě vnitřně - tento problém se táhne 03/2015-06/2015. 

Odpověď na dotaz:

Antibiotika už asi neberte. Lékařka se snažila, ale postupovala naopak než by měla. První měla vzít krev na zánět a udělat kultivaci stolice a pak až nasazovat antibitika - až by si byla zcela jistá, že se jedná o bakteriální infekce a ne o virovou (na viry antibitika neúčinkují a nadužívání antibiotik časem povede k rezistenci - nebudou účinkovat).

Jako dobrý lék na dlouhodobé průjmy může být tato bylinná směs:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/bylinne-smesi-na-nemoci/629-prujem-byliny-bylinky-babske-rady-bylinna-smes

Ve stravě zvyšte množství jablek, velmi dobře harmonizují zácpu a průjem - dostávají stolici do ideální konzistence.

Velký článek o průjmu a jeho léčbě bylinkami dám do webu dnes o půlnoci. Odkaz sem v noci uložím.

O léčbě průjmu je pojednáno také na různých stránkách tohoto webu - vizte zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/vyhledavani?searchword=pr%C5%AFjem&ordering=newest&searchphrase=all

Odpověď na dotaz:

Přeji pěkný večer. Na ukrutný průjem mi poradila kamarádka čaj z lékárny. Jmenuje se Totmentan a účinkuje 100%. Tři šálky denně a druhý den už je to dobré. Dnes už si jej nekupuji, míchám si ho sama. Koupila jsem si kvůli tomu gramovou váhu.