Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Průjmy a zrychlená střeva po ozařování rakoviny konečníku - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků, tradiční čínská medicína

1 odpověď
(stránka otevřena 86x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

chtěla bych Vás požádat o radu, jestli existují nějaké bylinky, které by působily tlumivě na činnost střev. Po onkologické léčbě karcinomu rekta trpím občasnými průjmy a zrychlenou střevní činností, takže mám velké problémy s cestováním a zvládáním normálního fungování. Blahodárně by měl údajně na střeva působit kakost smrdutý. Je prosím toto tvrzení pravdivé? Pokud ano, mohla bych užívat čaj z kakostu smrdutého při současném užívání přípravku PROIBS a léku Mirtazapin? Případně existuje nějaká jiná bylinka/směs bylin/tinktura, která by pomohla střeva zpomalit? Lékařská vyšetření mám v pořádku, neprobíhá u mě žádný zánět střev, Crohnova choroba apod.

Za odpověď předem moc děkuji,
Eva
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

S ohledem na Vámi uvedené různé potíže doporučuji vyšetření lékařem/praktikem tradiční čínské medicíny.

Znalec TČM vše s Vámi probere - anamnézu, aktuální nemoci a léky a hlavně Vás vyšetří (pohledem - kůže, jazyk ad. ; změří Vám tep trojhmatem) a doporučí komplexní změny, které Vám prospějí (strava, byliny, akupunktura, cvičení, masáže ad.).

Domnívám se, že po ozařování ve Vás zůstal "nadměrný yang" a jakási forma "horkost", kterou lépe než bylinář odstraní právě někdo, kdo se dlouhodobě věnuje tradiční čínské medicíně.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny, alternativní medicínu.