bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Průjmy, hlen a krev ve stolici kojence - dietetika, strava matky

1 odpověď
(stránka otevřena 100x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

prosím, jsem 4 měsíce po porodu. Dcera je plně kojená a negativně reaguje průjmy, hlenem a jednou i krví v plence na mléčné výrobky, vejce, ořechy, med, nejspíš i ryby, lepek, pivo a nějaké druhy ovoce a zeleniny. Jím tedy dost omezeně.

Můj jídelníček se skládá z více jak poloviny z melounu, našich švestek, malin, ostružin, hrušek, jablek a co roste na zahradě (ale meloun jím nejvíce), z jedné čtvrtiny z domácího vepřového, husího, kachního a jehněčího masa, zvěřiny a z další čtvrtiny zeleniny. Nejčastěji salátové okurky, ledového salátu a rajčat. Poslední dny jsem přidala i lněný, olivový a kokosový olej. Mám v plánu koupit i dýňový a MSM o kterém jste psal na FB.

Zdravotní problémy zatím nemám, jen se běžně okolo třetí budím a nemohu usnout, ale unavená přes den nejsem. Ale obávám se, aby mi časem nechyběly živiny. A hlavně i kojené dceři. Prosím, pane doktore, co bych měla přidat do jídelníčku? Ráda si od Vás nakoupím nějaké doplňky, ale nevím, po čem sáhnout.

Moc děkuji a s pozdravem.

Lenka

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Váš dotaz je od A do Z pro mou kamarádku nutriční terapeutku Mgr. Zuzanu Švédovou, Dis.
Prosím ozvěte se jí a proberte to s ní. Já se dietetice věnuji velmi okrajově. Spíše dělám bylinky. Zuzka to má naopak - věnuje se hlavně dietetice a k tomu bylinám. Její web je na http://www.ZuzanaSvedova.cz
Doporučuji si u ní domluvit konzultaci, kde vše komplexně proberete.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.