Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Psoriáza, lupénka a dubová kůra - využití dubové kůry do směsí

2 odpovědi
(stránka otevřena 2804x)

Dotaz:

Protože jsem už skončil s těmi antibiotiky a další chci pokračovat i bez kortikoidů poslal jste mi odkaz na léčbu s pomocí dubové kůry jako čaj. Mám doma balení té kůry a chci se optat jak ten čaj vyrobit a používat, protože v tom návodu je jen napsáno že je vhodný do čajových směsí na léčbu lupenky. tak bych potřeboval odkaz někam na kolik a čeho mám dát. A ještě jeden dotaz, smím-li. Prý je vhodná očista jater k tomu tak jsem zakoupil Ostropestřec mariánský ty semínka. Nevím jak je nejlépe využít. Nejjednodušší asi jako čaj, ale to zřejmě nějak pomlít a zda to lze denně pít i s tou dubovou kurou, případně jak dlouhou dobu. Děkuji za vaši odpověd a váš čas. Bylinkám zdar.

Odpověď na dotaz:

Dobry den, ostropestrec skutecne nejlepe jakkoliv podrtit. Pak uz je to na vasi preferenci- spolknout lzicku, posypat na chleba s maslem nebo caj, ale ucinnejsi je pozrit drt. Take je dobre nedrtit dopredu, ale az tesne pred pozitim.
Tu dubovou kuru s nim radsi nemichejte oboji je povazovano za silna pritodni leciva a ty je lepsi uzivat separatne. Nezapomente, ze dubova kura se ma povarit- na malou lzicku alespon 200 ml vody.
S pozdravem Tereza

Odpověď na dotaz:

Já doporučuji tu dubovou kůru. Mám lupenku ve vlasech a pravidelně si je umývám v odvaru z dubové kůry plus k tomu používám konopnou kosmetiku. V létě moře a zima se dá přežít.