bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Psoriáza, lupénka a dubová kůra - využití dubové kůry do směsí

2 odpovědi
(stránka otevřena 2179x)

Dotaz:

Protože jsem už skončil s těmi antibiotiky a další chci pokračovat i bez kortikoidů poslal jste mi odkaz na léčbu s pomocí dubové kůry jako čaj. Mám doma balení té kůry a chci se optat jak ten čaj vyrobit a používat, protože v tom návodu je jen napsáno že je vhodný do čajových směsí na léčbu lupenky. tak bych potřeboval odkaz někam na kolik a čeho mám dát. A ještě jeden dotaz, smím-li. Prý je vhodná očista jater k tomu tak jsem zakoupil Ostropestřec mariánský ty semínka. Nevím jak je nejlépe využít. Nejjednodušší asi jako čaj, ale to zřejmě nějak pomlít a zda to lze denně pít i s tou dubovou kurou, případně jak dlouhou dobu. Děkuji za vaši odpověd a váš čas. Bylinkám zdar.

Odpověď na dotaz:

Dobry den, ostropestrec skutecne nejlepe jakkoliv podrtit. Pak uz je to na vasi preferenci- spolknout lzicku, posypat na chleba s maslem nebo caj, ale ucinnejsi je pozrit drt. Take je dobre nedrtit dopredu, ale az tesne pred pozitim.
Tu dubovou kuru s nim radsi nemichejte oboji je povazovano za silna pritodni leciva a ty je lepsi uzivat separatne. Nezapomente, ze dubova kura se ma povarit- na malou lzicku alespon 200 ml vody.
S pozdravem Tereza

Odpověď na dotaz:

Já doporučuji tu dubovou kůru. Mám lupenku ve vlasech a pravidelně si je umývám v odvaru z dubové kůry plus k tomu používám konopnou kosmetiku. V létě moře a zima se dá přežít.