Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Psychické napětí, průjmy, zvracení, pocit osamocení, somatizace, výhřez ploténky, bušení srdce - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 849x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mamka má "pocuchané" nervy. Úmrtí manžela, péče o svou imobilní maminku až do její smrti, pocit osamění, za mně somatizace, lehce zvýšená cukrovka, průjmy, zvracení, výhřez ploténky, bušení srdce a pocit překážky v krku za mandlí.

Všechna vyšetření v normě. Cukrovka kompenzována ve PAD, výhřez ploténky řešen občasnými masážemi a TV. Plánováno vyšetření Holter EKG. Léky na zklidnění odmítá i vyzkoušet "není blázen, má vše pod kontrolou".

U léků studuje vedlejší účinky. Proto bych ráda vyzkoušela tinkturu, pokud existuje.

Co by jste doporucil.

Predem děkuji
Andrea
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na psychické napětí doporučuji tinkturu skládající se z mučenky, srdečníku, chmele, šišáku, vitánie, bakopy, pupečníku, bazalky posvátné, rozchodnice, meduňky a kozlíku.
a na trávicí potíže doporučuji tinkturu skládající se z puškvorce, vachty, mochny, bukvice, jitrocele kopinatého, čagy (rezavce šikmého) a pelyňku černobýlu.

Samozřejmě si můžete tinkturu i vyrobit. Složení bylinných tinktur je uvedeno ve stránkách tinktur.

Na výhřez ploténky doporučuji aplikovat třezalkový olej a kostivalovou mast. Obojí bravurně zabírá na páteřní potíže. Třezalka více na ploténky a kostivalová mast na meziobratlové kloubky, šlachy, vazy ad.

Dotaz týkající se akné dcery prosím napište jako nový - opět zde do poradny http://www.BylPor.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.