Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Rakovina jater - byliny, bylinky, léčivé rostliny, podpůrná léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 1510x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.


Známému (35 let) našli na játrech 3 ložiska a řekli, že jde pravděpodobně o rakovinu. Půjde teď na biopsii a pak bude čekat 10 dní na výsledky. Na vašich stránkách jsem si něco načetla, ale něco mi jasné není - např. "Některé vitamíny se ale v době, kdy se rozvine rakovina nesmí užívat, protože mohou urychlit růst nádoru… ".


Pomohli mu od bolesti (vypálením nervů pod CT - nevím, jak je to odborně), další den mu dali port a ve čtvrtek chemo 24 h. a pak znova24 s 1/2 hodinovou přestávkou...


Dnes jsem za ním byla a dávali mu ji znovu. Je moc unavený, zvrací... a já pořád brečím.


Objednala jsem se k psychologovi v nemocnici (jdu ve středu), už nevím, kde hledat sílu, energii a naději, nedokážu se smířit s tím, že zázraky se většinou nekonají a to nejhorší nejspíš přijde. Je mi hrozně.


Co nedoporučujete, před čím varujete a co naopak doporučujete?


Je jasné, že je potřeba dbát pokynů lékařů.


Děkuji Vám.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Dotaz týkající se vitaminů nadužitých v době léčby rakoviny prosím ať položí Váš známý svému onkologovi. V této oblasti nejsem profesionál a mé znalosti se týkají jen toho, že některé vitamíny (tuším, že jsou to vitamíny rozpustné ve vodě) nejsou vhodné, tím ale bohužel končím a více k tomu nevím. Jde o to, že některé vitamíny mohou "vyživovat" nádor, což je kontraproduktivní, samozřejmě. I proto by se to s vitamíny v době léčby rakoviny nemělo přehánět.

Z léčivých rostlin vhodných na léčbu rakoviny jater jsou to:
MAI-TAKE (TRSNATEC LUPENITÝ), OUTKOVKA PESTRÁ (roste běžně v naší přírodě), PLAVUŇ VIDLAČKA (také roste v přírodě, ale nesmí se sbírat, lze ji ale sehnat v eshopech).

Na zpomalení tvorby a šíření metastáz v organismu používáme:
ELEUTEROKOK OSTNITÝ, PENÍZOVKA SAMETONOHÁ, KURKUMOVNÍK DLOUHÝ, ŽENŠEN PRAVÝ.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.