Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Rakovina plic - byliny, bylinky, léčivé rostliny, podpůrná léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 306x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

Můj tatínek má diagnostikovanou rakovinu plic, metastáze jater a hrudního koše. V současné době dáváme tinkturu (ANONA OSTNITÁ starší kožovitý list, JMELÍ BÍLÉ, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, TRSNATEC LUPENITÝ (mai-take) plodnice, OUTKOVKA PESTRÁ plodnice, ČAGA (REZAVEC ŠIKMÝ) plodnice, kalisie vonná), a to druhý cyklus, kdy cca za 10 dní uděláme druhou týdenní pauzu. Dýchání se nezhoršuje, bolesti se také nezvyšují. Opětovně se objevila bolest pravého kyčle (po týdenním cvičení), ještě před cvičením, cca před třemi týdny, přestal úplně chodit, bojí se, že ho pravá noha neunese, maximálně se dvakrát denně s pomocí postaví. Na posílení svalstva používáme mast na ochablé svalstvo od Jukla, provádíme dvakrát denně cvičení nohou. Po posledním krevním obrazu jsou navýšené jaterní testy 3x, ostatní hodnoty jsou v pořádku. Prášky na bolest, kdy v červenci bral 3-4 denně, od srpna bere 1 denně (bolest zad, občasná bolest pod pravým žebrem), z léků, které užíval dříve, bere už jen triplixam 1-0-0, coryol 0-0-0,5, xarelto 15mg 1-0-0, před dvěma lety měl trombózu v levé noze, arytmie srdce, v červnu 2022 mozková mrtvice bez následků, poté výše uvedená diagnóza. V noci se stává, že se nemůže dodechnout, podle příznaků si myslíme, že by to mohla být spánková apnoe, tyto potíže jsou dlouhodobé, více jak tři roky, jenže v současné době lékaři tento stav přisuzují diagnóze a žádná další vyšetření nechtějí provést, vzhledem k váhovému úbytku ani léčbu, stejně tak ani kontrolní vyšetření např. ultrazvuk pro zjištění případných změn jeho zdravotního stavu, předepisují pouze léky na tlumení bolesti, naposledy morfinovou náplast, kterou chtěl tatínek nalepit, po nalepení (pouze jedné třetiny náplasti), se objevila počínající trombóza levé nohy od kotníku, výrazné stálé bolesti pod pravým žebrem, po čtyřech dnech jsme náplast sundali, problémy do několika dnů odezněly. Dlouhodobě má také problémy s nehty na palcích u nohou, silné, zažloutlé, vypoulené, pod jakási krupice, na jedné noze mu ho doktor v květnu odtrhl, mažeme vylepšenou měsíčkovou mastí (myslím, že je to spojené s játry), záda natíráme kostivalovou mastí nebo tinkturou.

Můj dotaz je následující:
- je vhodné k tinktuře podávat zinek (50mg denně), vitamín C (2g), fyrosan játra forte od Jukla (játra mladých býčků), hořčík+vápník 1 tableta denně?
- v případě podávání jiné tinktury na rakovinu plic je vhodné dobrat výšše uvedou tinkturu (3x3 týdny) a pak teprve podávat další tinkturu?
- je něco, co byste nám mohl ještě doporučit

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

K Vašim dotazům se vyjádřím přímo.

- je vhodné k tinktuře podávat zinek (50mg denně), vitamín C (2g), fyrosan játra forte od Jukla (játra mladých býčků), hořčík+vápník 1 tableta denně?
MŮŽETE, NIC TÍM NEPOKAZÍTE

- v případě podávání jiné tinktury na rakovinu plic je vhodné dobrat výšše uvedou tinkturu (3x3 týdny) a pak teprve podávat další tinkturu?
NE, NEMUSÍ DOBRAT, ALE DOPORUČUJI DOUŽÍVAT. VÁMI UVEDENÁ SMĚS JE OPRAVDU "NA MÍRU" TOMUTO ONEMOCNĚNÍ A ROSTLINY A HOUBY V TÉTO TINKTUŘE JSOU MIMOŘÁDNĚ SILNÉ.

- je něco, co byste nám mohl ještě doporučit
NA NEHTY U NOHOU DÁVEJTE ESENCIÁLNÍ OLEJ Z ROSTLINY KAJEPUT STŘÍDAVOLISTÝ. POKUD CHCETE, OZVĚTE SE MI, TENTO OLEJ MÁM K DISPOZICI. PO OPAKOVANÉ APLIKACI STARÝ ŠKAREDÝ TLUSTÝ ŽLUTÝ NEHET ODROSTE A ZAČNE RŮST NOVÝ ZDRAVÝ.

- spánková apnoe.
BOHUŽEL JDE SPÍŠE O MECHANICKÝ PROBLÉM. LÉČIVÝMI ROSTLINAMI A/NEBO MEDICINÁLNÍMI HOUBAMI JI NEUMÍM ŘEŠIT.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.