Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Rakovina plic, plicní karcinom - byliny, bylinky, léčivé rostliny, podpůrná léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 243x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Vážený pane doktore,
nejdříve Vám děkuji za zaslání tinktury Čaga a DEP-UZ-PAN.
Čagu jsem koupila pro svého tatínka 78let, kterého postihla před měsícem mozková příhoda, po odstranění sraženiny je tatínek z této stránky naprosto v pořádku, při dalších vyšetřeních byl zjištěn periferní plicní karcinom dorzobazálně vlevo s lymphadenopatií, maligním výpotkem a meta do jater. Ještě než jsem našla Vaši tinkturu, podávali jsme mu zinek, vitamíny A a C, dále omega3. Podrobil se bronchoskopii, výsledky ještě nemáme. Touto cestou Vás chci požádat o radu, zda máme dále podávat výše uvedené vitamíny spolu s čagou, dále zda je nutné dodržovat nějakou přísnou dietu s užíváním čagy (např. vynechat maso, mléko apod.). Od mozkové příhody do současnosti zhubl více jak 10kg (z 92kg na cca 79kg, trpí nechutenstvím). 40 let má problémy s polykáním, ty se v současné době opět zhoršily, veškerá strava tak musí být kašovitá, přidáváme nutridrinky, abychom zajistili dostatek živin. Ohledně ředění krve (nejdříve jsme píchali injekce clexane 6000IU, od 19.7. užívá xarelto TBL 15mg), krevní obraz z 19.7. je dle lékařky v pořádku, ale má navýšené jaterní testy 2x-3x, s užíváním čagy lékařka souhlasí, kdy v případě užívání čagy zkontroluje koncem srpna ředění krve, dále užívá triplixam 10mg/2,5mg/5mg TBL FLM 30 - 1-0-0, Rosucard 40mg TBL FLM 28 - 0-0-1, Rilmenidin teva 1mg TBL NOB 30- 1-0-1, Omeprazol farmax 20mg CPS ETD 14 - 1-0-0, Metformin mylan 500mg TBL FLM 120 - 1-0-0, Coryol 12,5 mg TBL NOB 30 - 1-0-1. Krevní tlak má 110/70.
Děkuji za Vaši případnou radu a přeji krásný den a hlavně hodně zdraví.
Martina

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na podporu léčby u rakoviny plic doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce) :
ANONA OSTNITÁ starší kožovitý list, JMELÍ BÍLÉ list sbíraný v březnu na ovoceném stromě, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, TRSNATEC LUPENITÝ (mai-take) plodnice, OUTKOVKA PESTRÁ plodnice, ČAGA (REZAVEC ŠIKMÝ) plodnice.

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Jen na okraj podotýkám, že léčivé rostliny a medicinální houby umí nemoc zpomalit a zabránit rozsevu metastáz, ale neumí onemocnění vyléčit. Tzn. klíčové slovo má vždy onkolog a on je vedoucí co se týče léčby rakoviny. Není jím bylinář, který jen pomáhá a podporuje léčbu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.