Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Rakovina plic s metastázami - byliny, bylinky, léčivé rostliny, podpora léčby

1 odpověď
(stránka otevřena 202x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
chtěla bych Vas poprosit o pomoc či radu pro svého tatínka. Je vážně nemocný se srdcem, pracuje mu zhruba na 20%, ani ne, postupně od roku 2009 má nyní třetí kardiostimulator. V poslední době se jeho stav zhoršil, před 14 dny mu muselo být srdce pro arytmimii zastaveno a znovu výbojem "nahozeno", přičemž poté pocítil bolest a bulku u pravého prsa.

Z CT vyšla rakovina plic s metastázami do jater. vzhledem k onemocnění srdce je léčba riziková a lékaři ji zvažuji, spíše ji odmítají.

Chtěla bych požádat o nějaké bylinky, tinktury či doporučení co dělat či užívat, abychom tatínkovi pomohli a ulevili mu. Bere léky na snížení tlaku, úpravu tepu srdce, odvodnění, ředění krve, prostatu.

Na začátku září 2023 téměř oslepl na jedno oko, nezjištěno proč. Krev má naředěnou dobře. V minulosti měl mozkoubou příhodu. Z důvodu málo naredene krve…

Teď nás nejvíce trápí rakovina v kombinaci se srdcem… Můžete nám, prosím, poradit co vyhl mohl tatínek užívat či dělat pro zlepšení svého zdr. stavu?
Děkuji moc za odpověď.

Děkuji a jsem s pozdravem I. M.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na podporu léčby u rakoviny plic doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce) :
ANONA OSTNITÁ starší kožovitý list, JMELÍ BÍLÉ list sbíraný v březnu na ovoceném stromě, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, KALISIE VONNÁ biogenně stimulované výhonky, TRSNATEC LUPENITÝ (mai-take) plodnice, OUTKOVKA PESTRÁ plodnice, ČAGA (REZAVEC ŠIKMÝ) plodnice.

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Jen na okraj podotýkám, že léčivé rostliny a medicinální houby umí nemoc zpomalit a zabránit rozsevu metastáz, ale neumí onemocnění vyléčit. Tzn. klíčové slovo má vždy onkolog a on je vedoucí co se týče léčby rakoviny. Není jím bylinář, který jen pomáhá a podporuje léčbu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.