Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Rakovina plic s metastázami do mozku a ozařováním - byliny, byliny, léčivé rostliny, doprovodná léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 1009x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
prosím o radu ohledně mého 83 letého tatínka. 2019 mu zjistili rakovinu plic, 20x ozařovali, nyní se přidaly metastáze do mozku, prý cca 2cm nádor v oblasti kmene. Má dostat 10x ozařování, poté domů léky proti otoku mozku.
V 80 letech prodělal operaci trojitého bajpásu. Prosím o pomoc, zda je možné k lepšímu zvládnutí stavu teď i poté něco k užívání, ať již v podobě čajů, tinktur, sirupů, či léků. Také bych se ráda zeptala, jak je to s medicínskou marihuanou pro případ bolestí, popř. na zklidnění. Také jsem slyšela od kolegy, že jeho pár známým pomohla zlepšit stav rakoviny sirup z Aloe pravé.
Děkuji mnohokrát za pomoc v této, pro naši rodinu těžké situaci. Ráda bych minimalizovala tatínkovi potíže, bolesti s jeho dožitím. Bohužel patří mezi lidičky, kteří si cokoliv zlého absolutně nezaslouží, oproti některým, na které bohužel nikdy nedojde. Jak víme, spravedlnost neexistuje, a to je hrozně smutné.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

U rakoviny a metastáz se uplatňují nejen léčivé rostliny, ale i dřevokaznéhouby. Pokud bych měl Vašemu otci doporučit dvě směsné tinktury, tak by to byla jedna na rakovinu (její zastabilizování, tzn. zpomalení růstu nádoru) a druhou na lepší snášení stavu po ozařování.

Dovoluji si doporučit:
RAKOVINA PLIC - ZPOMALENÍ RŮSTU NÁDORU
anona ostnitá, jmelí bílé, kalisie vonná, outkovka pestrá, schizandra, ženšen pravý, eleuterokokus ostnitý, pampeliška kořen.
Ženšen a schizandra jsou tonizátory - tedy dodávají energii a chuť k životu).

ZMÍRNĚNÍ NEŽÁDOUCÍCH NÁSLEDKŮ OZAŘOVÁNÍ
rezavec šikmý (čaga), kozinec blanitý, maralí kořen (leuzea). První dvě rostliny jsou účinné i proti rakovině, i tlumí nežádoucí účinky radioterapie, takže jimi "zabijete dvě mouchy jednou ranou".

Ideální kombinace dvou uvedených směsí je ve formě tinktur. Je to pohodlné a snadno aplikovatelné kdykoliv a kdekoliv.

Co se týče konopí indického (příp. i setého), jde o rostinu, která má celou řadu výhod, ale funguje jen u některých lidí a za poměrně specifických okolností. Doporučuji zeptat se na konopí lékařce, která se mu věnuje. Je jí MUDr. Jana Budařová. Má i svůj web, zkuste si tam najít informace nebo se s ní poraďte.

S aloe vera nemám zkušenosti ve spojení s léčbou rakoviny. Je mnoho rostlin, u kterých je znám účinek na rakovinu nebo se zkoumá (např. kořen pampelišky), ale u aloe nic takovém nevím.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.