Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Rakovina plic, výpotek osrdečníku, metastázy do skeletu - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 922x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Jakou tinkturu či tinktury byste doporučil velmi mladé ženě, které zjistili výpotek na srdci, ca plic a metastázy do skeletu. Zahajuje paliativní chemoterapii. Má malé děti. Třeba bylinky pomohou získat čas.

Stáhla se, nechce komunikovat. Byla na vyšetření v Praze, čekala naději a léčbu, místo toho přišla paliativní léčba. Je zdravotní sestra ....
Rok si stěžovala na bolesti zad. Nedávno se probudila se zmodralou rukou a otokem krku. Výpotek prý nebudou odstraňovat, udělal by se znovu. Proto mně napadá srdce ...
Žije na mně až příliš zdravě co se týká stravy, cvičení i celého denního režimu.
Lékaři se obávají, aby chemu zvládlo srdce.
Proto jsem při čtení Vašich stránek myslela kombinaci na posílení srdce, čištění lymfy, zpomalení meta procesu a nevím zda existuje bylinka, která dokáže s ca bojovat ....
Díky za trpělivost se mnou, jako pomáhající mám potřebu pomáhat a tahle mladá paní by měla mít šanci být tu s dětmi co nejdéle ?

Máte tinktury, které by byly vhodné k dispozici a můžete je poslat?

Děkuji a jsem s pozdravem.

Romana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na rakovinu plic s metastázami a výpotkem na srdci doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :

- rakovina plic
ANONA (GRAVIOLA) - starší kožovitý list, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, KALISIE VONNÁ výhonek, MAI-TAKE plodnice, OUTKOVKA PESTRÁ plodnice, REZAVEC ŠIKMÝ plodnice.

- výpotek v osrdečníku
PŘESLIČKA ROLNÍ nať

- zpomalení rozsevu a růstu metastáz:
VITÁNIE SNODÁRNá kořen, ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen, ČERNOHLÁVEK kvetoucí nať, KURKUMA DLOUHÁ oddenek, PENÍZOVKA SAMETONOHÁ plodnice.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.