Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Rakovina s ascitem, metastázy pobřišnice - byliny, bylinky, léčivé rostliny, podpůrná léčba

3 odpovědi
(stránka otevřena 1230x)

Dotaz:

Vážený pán Mlčoch,

prosím viete mi poradiť vhodnú tinktúru pri neoperovateľnom nádore? Tvorí sa mi nádorový ascites a nálezy na pobrušnici. Chemoterapiu som ukončila v jan. 2020. Plus mám lupus a osteoporózu.

Ďakujem, Jana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Prosím napište mi typ primárního nádoru, tedy zda jde např. o hepatocelulární karcinom. Hodně to pomůže v bylinách a hlavně medicinálních houbách "na míru" Vám.

Po doplnění dotazu se mi prosím připomeňte na messengeru http://www.zmfb.cz
nebo
info@bylinkyprovsechny.cz
(po doplnění Vaší odpovědi není žádný automatický mechanismus, který by mne upozornil, že jste do této stránky něco vepsala). Do upozornění na messenger nebo email prosím vložte odkaz této stránky, tzn.
https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/rakovina-s-ascitem-metastazy-pobrisnice-byliny-bylinky-lecive-rostliny-podpurna-lecba

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý deň pán Mlčoch,

Jednalo sa o primárny adenokarcinom žalúdku. , ktorý mi bol diagnostikovaný v lete 2019.
Prechádzalo tomu intenzívne gynekologické krvácanie, kde mi zistili pokročilý ovariálny nádor, ktorý už bol metastázou. Následná operáca v lete 2019 jednoho ovária.
Potom mi po gynekologickej operácii nasadili 4 cykly flot chemoterapie, ktorú som ukončila koncom septembra 2019. Po 3 tt pauze ma čakala operácia žalúdka (totálna gastrektomia s lymfadenektomiou). Po operácii som absolvovala ďalie 4 cykly, ktoré som ukončila v januári 2020. V apríli 2020 sa mi objavil relaps druhého ovária a následne ma čakala operácia s celkovou hysterektómiou a oavrektomiou (6.2020).
Už mi nebola nasadená žiadna „chemická liečba“.
Po roku opať v dubnu 2021 relaps nádorový ascites a karcinomatóza pobrušnice. („chemická liečba žiadna z dovodu ťažkej podvíživy). Niekoľko krát mi odsávali ascites. Momentálne je brucho menšie, tekutina sa nachádza v črevných kličkách a malej panvi. Ostatné orgány nnie su zasiahnuté.

Čo som užívala:
- pila som ovocné šťavy (jabko, mrkva, čevvená repa)
- ľanový olej (recept MUDr. BUDWIG)
- betakgukany a kurkumín (superionherbs)
- mám čaj (smetánka lekárska, pýr, lopúch)
- za studena lisovaný olej z meruňkových jadierok)
- vitamín C
- všetky minerály

Momentélne som každý deň napojená na parenterálnu vˇyzivu, kvoli tomu, že som veľmi schudla a nedarí sa mi jesť pretoźema aktuálne piesom v zlčníku a stále zvraciam. Čo by mi mohlo pomocť na žlčník (užívam vasosan, haloperidol a buscomab) plus čaj na zlčík zo zmesi bylín (červená repa, škorica, akát biely, jitrocel kopinatý a malinové listy).

Ďakujem veľmi pekne za zodpovedanie dotazu. Prajem Vám príjemný deň. JanaMUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Osud se s Vámi tedy nemazlí. Je mi líto Vašich trablí a přeji Vám, aby Vám léčivé rostliny a medicinální houby pomohly.

Na metastazující primární adenokarcinom žaludku po gastrektomii, opakované zvracení a netoleranci stravy + posílení jater po chemoterapii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
CHOROŠ OŘÍŠ plodnice, BŘEZOVNÍK plodnice, OUTKOVKA PESTRÁ plodnice, BROSKVOŇ list, ČERNOHLÁVEK kvetoucí nať, ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen, KALISIE VONNÁ výhonky, KURKUMA DLOUHÁ kořen, VACHTA TROJLISTÁ list, ZÁZVOR KOŘEN, BUKVICE kvetoucí nať, KARDAMOM plod, VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ nať.
Tato směs by měla pokrýt všechny Vámi uváděné problémy - prevence dalšího nádoru trávicího traktu, prevence metastáz, potlačení nevolnosti na zvracení a podpora chuti k jídlu, úprava žlučníku (žlučový písek).
Jde o poměrně hodně rostlin, proto ve Vašem případě bych volil 2 směsi, kdy byste jednu směs užívala hned po probuzení a před spaním a druhou byste užívala dopoledne kolem 10. hodiny a kolem 14. hodiny.
Tento způsob léčby je poměrně netradiční, ale jde o to, že směs tolika hub a bylin byste nemusela dobře zvládat strávit, proto navrhuji toto řešení.
Pokud byste chtěla doporučit které rostliny či houby ráno a na noc
a které rostliny v 10 a 14 hodin, mohu napsat doporučení.

Pokud byste přijala mou léčbu, dočasně by bylo vhodné vysadit následující:
- betakgukany a kurkumín (superionherbs)
- mám čaj (smetánka lekárska, pýr, lopúch)

Jinak ale pampeliška lékařská KOŘEN je venikající na prevenci a léčbu rakoviny trávicího traktu. Pro Vás jsem zvolil pro prevenci dalšího nádoru GIT trošku vyšší kalibr (medicinální houby).

Vzhledem k tomu, že jste mladá a máte dítě (znám Vás z FB), výjimečně Vám obě tinktury namíchám (ač tinktury "na míru" již dlouhou dobu nedělám). Všechny matečné tínktury na výrobu směsných tinktur mám k dispozici.
Prosím ozvěte se mi na messenger ve pondělí 16.8.2021. V úterý Vám směs namíchám a pošlu ve středu 18.8.2021 ráno.

Asi je zřejmé, že ve Vašem případě bude potřeba hodně času, aby se Vaše trávení dostalo do pořádku. Hlavně budete muset přijímat stravu po velmi velmi malých množstvích. Ale to Vám jistě na gastroenterologii říkali.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin a hub, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.