bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Na dotazy bude v poradně odpovídáno 21., 23. a 24.10.2020.
Děkuji za pochopení. Dr. Z. Mlčoch, bylinář. 
 

Raynaudův fenomén, Raynaudova nemoc - blednoucí prsty po promrznutí - byliny, bylinky, babské rady

1 odpověď
(stránka otevřena 2732x)

Dotaz:

Dobrý den,
v chladném zimním období mi venku vždy promrznou dva prsty na levé ruce i když mám rukavice, napřed zblednou od konečků a pak je necítím až to nakonec dost bolí, prokrví se mi až v teple, prý mám něco ucpané ale skalpel je to poslední řešení a ne vždy pomůže. V zimě byliny nerostou a teď je teplo. Existuje na to nějaká bylinka?
Předem moc děkuji.
Miroslav.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vámi uvedený stav doporučuji došetřit angiologem, nicméně je pravděpodobné, že jde o tzv. Raynaudův fenomén. Ten způsbuje krečovité stažení cév zásobujících periferní tkáně (prsty horích končetin).

Doporučuji užívat byliny s vazodilatačním ("cévy roztahujícím") účinkem: hloch, ženšen, kozinec, parcha, ginkgo, routa, maralí kořen, jmelí bílé, řimbaba, schizandra.

Doprovodně (podpůrně) můžete užívat také byliny na zlepšení prokrvení končetin (skořice, úročník, bělotrn, andělika, violka, arnika, oregano, švédské kapky).

Větší důležitost nicméně mají vazodilatační léčivé rostliny (tedy ten první seznam).

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz, ale aktuálně jsem z časových a kapacitních důvodů pozastavil jejich poskytování.

Pročtěte si také stránku http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/840-nedokrveni-nohou-nedokrveni-koncetin-vodolecba

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.