Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Raynaudův syndrom, fenomén - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 73x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Co na Raynaudův syndrom?

Mohu objednat?

Moc vám děkuji.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na zúžené cévy v ruoku v rámci Raynaudova syndromu resp. Raynaudova fenoménu doporučuji následující léčivé rostliny+medicinální houby a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, JINAN DVOULALOČNÝ list sbíraný na konci léta, KOZINEC BLANITÝ kořen, ROUTA VONNÁ nať (pozor, nesmí těhotné ženy, nať se sbírá v rukavicích; ve směsi by jí mělo být do 10% celkového obsahu), MARALÍ KOŘEN kořen, KOPRETINA ŘIMBABA nať, ÚROČNÍK BOLHOJ nať (ve směsi max. do 10% obsahu).

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin a hub, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Ke zvážení je také realizace reflexní terapie.

_________

K dotazu na výrobu směsné tinktury na podporu prokrvení akra končetin v rámci Raynaudova syndromu sděluji následující:
Bohužel mohu prodávat jen tinktury, které jsou ohlášené na MZČR. Vámi požadovaná tinktura toto kritérium nesplňuje, proto Vám ji bohužel (s ohledem na skutečnost, že jsem pod dohledem státních dozorových orgánů - SZPI, CÚ, OHS) nemohu poslat. Je nutné se obrátit na nějakého bylináře, který Vám ji připraví "na koleni doma v kuchyni."
Mám matečné bylinné tinktury, takže teoreticky mohu tinkturu vyrobit zcela bez problémů, ale zákon mluví jasně.

Je mi líto, že legilastiva ČR není přívětivější a že vkládá překážky mezi mne (bylináře se skoro 30letou praxí) a nemocného člověka, nicméně já (jako člověk, který politice a zákonodárství vůbec nerozumí) s tím nic nenadělám.

Děkuji Vám za pochopení a omlouvám se, že jsem Vás asi zklamal.

Mějte příjemný zbytek dne.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.