Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Reflux - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 227x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

prosím múžeme mi prosim poradit. , jak se vyléčit pomocí bylinek. 2 roky jsem brala lék na vysoký tlak - Prestarium neo. Tlak jsem měla vyšší jen u lékaře. Jinak 120/60Tk 63
V srpnu 2021 jsem dostala 2 vakcínu pfajzer. V září jsem měla zánět průdušek. Od té doby jsem měla každý den 2 hod. suchý kašel. Dostanete jsem Erdomed. Nic nepomáhalo. Jen jsem byla unavená. Potom mi na ORL řekli, že mám reflux. Léky jsem nebrala jen jsem si upravila stravu. Ještě jsem 2 měsíce brala vlákninu a laktobacily. Tuto sobotu jdu na gastroskopii. Moc vás prosím o. radu. pomohla by mi vaše tinktura ŽAL-KYS-GER. V srpnu min roku jsem byla zdravá.

Ještě jednou vám děkuji za radu. Božena Marelová b


Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Léčba refluxu jícnu její jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a oslabená játra (dle tradiční čínské medicíny oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.

Zmíněné zajímavé video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Klasická západní medicína rozjíždí klasické kolečko (léky, vyšetření /ultrazvuk, gastroskopie/), naštěstí východní tradiční čínská medicína (TČM) zná kauzální příčinu a neléčí jen příznaky. Jsem moc rád, že se jí věnuji.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.