Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Reflux - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 240x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Chtěla bych se zeptat zda je vhodná Triphalu, při refluxu. Mám výrazný reflux. Užívám Lanzul. Do určité doby tyto léky fungovaly ale posledních pár měsíců už ne. Bolesti břicha se za posledních pár měsíců zhoršily. Jsem ve fázi, kdy mě každý den bolí břicho, tlaky, křeče, tupá ale i ostrá bolest. Jakmile někam vyjedeme a nebo si máme jít někam sednout tak se bolesti ještě zhorší. Napadlo mě jestli se mi k refluxu nepřidal dráždivý tráčník. Kávě, čaji, alkoholu, kořeněnému jídlu se vyhýbám. Popřípadě co jiného byste mi poradil.

Děkuji D.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Léčba refluxu (GER, gastroezofageální reflux, duodenogastrický reflux) není jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a dle tradiční čínské medicíny především oslabená játra (tedy v TČM oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.
Zmíněné video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Klasická západní medicína rozjíždí klasické kolečko (léky, vyšetření /ultrazvuk, gastroskopie/), naštěstí východní tradiční čínská medicína (TČM) zná kauzální příčinu a neléčí jen příznaky. Jsem moc rád, že se jí věnuji.

U osob s tzv. blokádou jater bývá velmi často problém s polykáním (nejčastěji pocit "knedlíku v krku"), příčina je dle tradiční čínské medicíny v játrech.
Více vizte zmíněný webinář
http://www.WebinarJatra.cz, kde zmiňuji příčinu a také léčbu.
Problém je snadno řešitelný úpravou stravy a léčivými rostlinami.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.