Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Reflux - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 479x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Léta trpim refluxem, nedomykavosti kardie a lehkým zánětem jicnu. Uzivala jsem Rapoxol. Nyní mi ho paní doktorka vyměnila za Famosan 40mg a k tomu Itoprid. Nalez na gatroskopii byl priznivy, mám osteopenii a I P P izivam už dlouho, proto ta změna. Nyní po 14 dnech užívání Famosanu cítím mírně pálení žáhy. Jsou to jen takové jednorazove epizody, ale během celého dne.

Ráda bych u Famosanu vydržela, ale na druhou stranu mám strach, aby se mi jicen neleptal.

Čím bych mohla léčbu podpořit?

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Léčba překyselení žaludku a refluxu (GER, gastroezofageální reflux, duodenogastrický reflux) není jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a dle tradiční čínské medicíny především oslabená játra (tedy v TČM oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.
Zmíněné video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Klasická západní medicína rozjíždí klasické kolečko (léky, vyšetření /ultrazvuk, gastroskopie/), naštěstí východní tradiční čínská medicína (TČM) zná kauzální příčinu a neléčí jen příznaky. Jsem moc rád, že se jí věnuji.

U osob s tzv. blokádou jater bývá velmi často problém s polykáním (nejčastěji pocit "knedlíku v krku"), příčina je dle tradiční čínské medicíny v játrech.
Více vizte zmíněný webinář
http://www.WebinarJatra.cz, kde zmiňuji příčinu a také léčbu.
Problém je snadno řešitelný úpravou stravy a léčivými rostlinami.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.